22. خرداد 1398 - 13:00
سردار شجاع
بیرجندرسا- فرمانده انتظامی خراسان‌جنوبی ضمن اشاره به نقش حساس معاونت اجتماعی ناجا، گفت: مهمترین رویکرد معاونت اجتماعی ناجا؛ ارتقای امنیت عمومی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده، مسائل آموزشی و مشاوره بوده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه معاونین اجتماعی نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: معاونت اجتماعی ناجا از سال ۱۳۷۹ در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و مسائل مربوط به این حوزه راه‌اندازی شده است.

وی با بیان این‌که مهمترین رویکرد معاونت اجتماعی ناجا؛ ارتقای افزایش امنیت عمومی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده، مسائل آموزشی و مشاوره بوده است، تصریح کرد: طی سال‌های گذشته با تشکیل جلسات مختلف در حوزه آسیب های اجتماعی اقدامات بسیار خوبی به منظور کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در خراسان‌جنوبی انجام شده است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی ضمن اشاره به نقش موثر رسانه‌ها در اطلاع رسانی به آحاد جامعه یادآور شد: بر کسی پوشیده نیست که اقدامات و تلاش‌هایی که در حوزه معاونت اجتماعی با همکاری سایر سازمان‌ها انجام می‌شود از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم می‌رسد.

شجاع با تقدیر از زحمات معاون اجتماعی سابق نیروی انتطامی خراسان‌جنوبی، متذکر شد: لازم است معاون اجتماعی جدید تعامل خوب و سازنده با رسانه‌ها و جراید را در دستور کار قرار داده و تعامل فی مابین معاونت اجتماعی ناجا با سایر نهادهای مربوطه از جمله سپاه و استانداری وجود داشته باشد.

وی تبیین کرد: سرفرازی معاون سابق نیروی انتظامی خراسان جنوبی بعد از این به عنوان مشاور فرماندهی نیروی انتظامی استان فعالیت خواهد کرد.

سید محمدرضا سرفرازی معاون سابق اجتماعی نیروی انتظامی خراسان جنوبی نیز در این جلسه مطرح کرد: توجه به مسائل فرهنگی از جمله موضوعات و دغدغه‌های همیشگی مقام معظم رهبری بوده است.

وی ادامه داد: بر کسی پوشیده نیست که معاونت اجتماعی از مهمترین و راهبردی‌ترین قسمت‌های ناجا است که در تغییر دیدگاه نیروی انتظامی به جامعه نقش ویژه‌ای را ایفا می کند.

معاون سابق اجتماعی نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی با بیان این‌که بدون شک مردم سهم عمده‌ای در ایجاد و ارتقا امنیت دارند، تصریح کرد: بنابراین با بهره گیری از این موضوع، معاونت اجتماعی با تدابیر و برنامه های خود به دنبال گسترش امنیتی پایدار در جامعه است.

سرفرازی با بیان این‌که معاونت اجتماعی امروز در راستای حل آسیب‌ها و مشکلات اجتماعی با روشی متفاوت و با دیدگاهی فرهنگی پیشتاز است، خاطرنشان کرد: آنچه مسلم است آن است که معاونت اجتماعی سهم بسزایی در درمان آسیب‌ها و ناهنجاری های اجتماعی دارد و با فعالیت‌های گسترده خود در زمینه های مطالعاتی، آموزش همگانی، اطلاع رسانی و مستندسازی در این زمینه حضور فعال و پویا دارد.

معاون سابق اجتماعی نیروی انتظامی خراسان جنوبی مطرح کرد: از طرف نهادهای مختلف و سازمان‌ها همکاری خوبی در حوزه معاونت اجتماعی ناجا صورت گرفته و معاونت اجتماعی ناجا نیز در زمینه رفع معضلات و مسائل فرهنگی همواره تلاش کرده است.

سرفرازی در ادامه صحبت‌هایش به اقدامات انجام شده در معاونت اجتماعی ناجا اشاره‌ای داشت و گفت: تقویت امکانات و توان علمی از جمله راه اندازی ۱۰ مرکز مشاوره در کلانتری‌ها از جمله مهمترین اقدامات مذکور بوده است.

وی همچنین ضمن اشاره به اقدامات معاونت اجتماعی طی سال گذشته اشاره‌ای داشت و گفت: زمینه سازی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، برگزاری ۱۸۰ جلسه در حوزه‌های مختلف، برگزاری دوره‌های آموزشی در راستای تعامل بیشتر با مردم، راه‌اندازی کانال سروش به منظور اطلاع رسانی اقدامات پلیس در حوزه های مختلف،مشاوره دادن، مستند سازی در حوزه های مختلف، ساخت۲۳ فیلم مستند در حوزه های فرهنگی با همکاری صدا و سیما، انجام آموزش همگانی برا مدارس و مساجد و اجرای طرح ویژه عملیاتی از جمله اقدامات انجام شده در سال گذشته بوده است.

وی مطرح کرد: مواد مخدر صنعتی، بیکاری و مواد مخدر سنتی به ترتیب از جمله آسیب‌های اجتماعی شناسایی شده در استان خراسان‌جنوبی است.

سرفرازی ابراز کرد: خوشبختانه حوزه معاونت اجتماعی ناجا در خراسان جنوبی رتبه سوم بین سایر معاونت ها و در سطح کشور رتبه نهم را کسب کرده است.

لازم به ذکر است که در این مراسم از زحمات سید محمدرضا سرفرازی تقدیر و علی اکبر حیدری به عنوان معاون جدید اجتماعی نیروی انتظامی خراسان جنوبی معرفی شد.

انتهای پیام/ا

نظرات کاربران