20. خرداد 1398 - 23:03
بیرجندرسا-مدیر جهاد کشاورزی خوسف از بهره‌برداری ۴۶ پروژه کشاورزی در هفته جهاد کشاورزی امسال در سطح شهرستان خوسف خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سید حسن رضوی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک ویژه هفته جهاد کشاورزی،اظهار کرد:بر کسی پوشیده نیست که بخش کشاورزی رکن اصلی تحقق رونق تولید در کشور است که می تواند اقتصاد ملی را در برابر فشارهای خارجی بیمه کند.
وی افزود: داشتن کشاورزی پیشرفته و تولید محصولات غذایی مورد نیاز جامعه، لازمه توسعه پایدار کشور است و در همین رابطه بخش کشاورزی در سال رونق تولید محوریت تحقق این شعار را برعهده دارد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خوسف با بیان این‌که در هفته جهاد کشاورزی سال جاری، 46پروژه کشاورزی در سطح شهرستان خوسف با اعتباربالغ 5میلیارد و700میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد،اظهار کرد:تعداد ۲ هزار و ۹۴۷ خانوار از مزایای پروژه‌های مذکور بهرمند خواهند شد .
رضوی خاطرنشان کرد :امسال در شهرستان خوسف برای اولین بار کد آیسیک برای انبار های عناب اخذ شده است وهمچنین اولین گلخانه تولید خیار سبز به روش محصول سالم کد استاندارگرفته است که به دنبال اخذ گواهی تشویق استاندارد نیز برای عناب هستیم.
وی عنوان کرد :کارگاه آموزشی پیوند عناب برای اولین بار در شهرستان ،کارگاه آموزشی پرورش گاو شیری ،تکمیل زنجیره تولید ،راه اندازی کارخانه فر آوری عناب که انتظار می‌رود در هفته دولت به بهره برداری برسد ،صدور مجوز کشتارگاه مرغ وشتر مرغ در شهرستان خوسف ،صدور مجوز کارخانه فرآوری شیر شتر ،توسعه کشت دیم در سطح شیب دار ،توسعه اصلاح نژاد دام از دیگر برنامه های جها کشاورزی خوسف در یک سال گذشته بوده است.
مدیر جهاد کشاورزی خوسف بیان کرد :در بحث فرآوری وتکمیل زنجیره گوشت قرمز با همکاری فرمانداری وبخش خصوصی بزرگ‌ترین کشتارگاه صنعتی دام سبک وسنگین با 15میلیارد تومان تسهیلات 30درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.
انتهای پیام/ا

نظرات کاربران