14. خرداد 1398 - 15:00
بیرجندرسا-فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند آحاد مردم را با محوریت مساجد، کسبه و بانک‌ها به مشارکت در طرح «جهاد همبستگی ملی» برای بازسازی و نوسازی مناطق آسیب دیده از سیل دعوت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،سرهنگ مهدی صادق احمدی دوشنبه شب در آیین سی امین سالگرد گرامیداشت ارتحال امام خمینی (ره) در محل حسینیه جماران بیرجند افزود: این طرح دعوت ملی از هموطنان برای مشارکت در حل مشکلات مردم خسارت دیده از سیل استان‌های کشور است و هر مسجد مسئولیت ساخت یک خانه برای سیلزدگان را بر عهده می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه بارندگی‌های خوب سال آبی جاری بارقه امید را در دل کشاورزان و دامداران کشور روشن کرد گفت: وقوع سیل خسارت‌های جبران ناپذیری به برخی مردم کشورمان وارد کرد اما با روانه شدن سیل همدلی مردم به این مناطق خدماتی خوبی ارائه شد.

وی گفت: در سیل فروردین امسال ۷۰ هزار واحد مسکونی در کشور تخریب شد که نیاز به بازسازی دارد که بازسازی ۲۰ هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به مجموعه بسیج واگذار شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند ادامه داد: از مجموع ۲۰ هزار واحد مسکونی متعهد شده توسط مجموعه بسیج ۴۵۰ واحد سهم خراسان جنوبی است و از این تعداد ۱۰۳ واحد از محل کمک‌های مردم شهرستان بیرجند ساخته خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: امام راحل شخصیت بی مانند تاریخ معاصر است و براساس کلام بزرگان دین، امام خمینی (ره) هم شأن انبیا و پیامبران الهی است.

سرهنگ صادق احمدی اظهار داشت: امام خمینی (ره) هزاران چشمه نور را در زندگی ملت ایران گشود و امروز فکر، اندیشه و خط امام ماندگار شده است.

نظرات کاربران