12. خرداد 1398 - 14:10
بیرجندرسا-رئیس اداره فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: برنامه‌های اوقات فراغت دانش ‌آموزان شامل؛ محورهای مهارت‌های ارتباطی، معرفتی، هویتی و بصیرتی، فعالیت ‌های فرهنگی، هنری و فعالیت‌های نشاط‌آور و شادی‌بخش، مهارت‌های حرفه‌ای، مهارت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی و مهارت‌های ورزشی و سلامت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،علی نورمحمدی اظهار کرد: دانش‌آموزان پس از 9 ماه تلاش در طول سال تحصیلی نیازمند برنامه‌ریزی مناسب برای گذراندن اوقات فراغت در فصل تابستانی هستند، بنابراین فراهم کردن فضاهای تفریحی و با نشاط برای دانش‌آموزان از وظایف مسئولین است تا بتوانند حداکثر استفاده را از اوقات فراغت داشته باشند.

وی افزود: برنامه‌ریزی اوقات فراغت در تابستان 98 براساس شعار سال "رونق تولید" انجام   خواهد شد   و تلاش خواهیم کرد ضمن جذب حداکثری دانش‌آموزان در مراکز و پایگاه‌های اوقات فراغت تابستان و با مساعدت سایر دستگاه‌های ذی ربط شعار "هر دانش‌آموز یک مهارت" را محقق سازیم.

دبیر ستاد اوقات فراغت آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه براساس اسناد بالادستی، برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت دانش‌آموزان جزو برنامه‌های آموزش و پرورش است، تصریح کرد: در تابستان امسال بیش از 170 پایگاه اوقات فراغت برای دانش‌آموزان به ارائه خدمات خواهند پرداخت.

نورمحمدی ادامه داد: هسته‌های متمرکز اوقات فراغت شامل؛ 20 کانون فرهنگی و تربیتی، 15مرکز دارالقرآن و  12 پژوهشسرای دانش‌آموزی، 45 سالن ورزشی، 8 اردوگاه فرهنگی، تربیتی، مراکز آموزش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پایگاه ‌ های تشکل‌های دانش‌آموزی و مدارسی که توسط مدیریت  آموزش و پرورش شهرستان‌ها تعیین خواهند شد، در ایام تابستان فعال خواهند بود.

وی افزود: برنامه‌های اوقات فراغت شامل؛ محورهای مهارت‌های ارتباطی، معرفتی، هویتی و بصیرتی، فعالیت ‌های فرهنگی، هنری و فعالیت‌های نشاط‌آور و شادی‌بخش، مهارت‌های حرفه‌ای، مهارت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی و مهارت‌های ورزشی و سلامت است که هرکدام از این محورها زیر شاخه‌ها و رشته‌های مختلفی را شامل می‌شود.

رئیس اداره فرهنگی و هنری، اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش خراسان جنوبی یادآور شد: در کنار اجرای طرح اوقات فراغت، برگزاری اردوهای بنیاد علوی، اردوهای زیارت اولی‌های حرم علی بن موسی الرضا(ع)، مسابقات فرهنگی، هنری کشوری، مسابقات نماز، عترت و قرآن از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش برای پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان درنظر گرفته شده است.  

نظرات کاربران