11. خرداد 1398 - 16:01
رئیس هیأت امنای آستان مقدس امامزادگان باقریه:
ساخت پمپ بنزین در نزدیکی آستان امام‌زادگان باقریه آسیب زا است
بیرجندرسا-رئیس هیأت امنای آستان مقدس امامزادگان باقریه گفت:ساخت پمپ بنزین در نزدیکی آستان امام‌زادگان باقریه آسیب زا است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، محمد محمدی صبح شنبه در جلسه شورای شهر بیرجند اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) زمینی را در نزدیکی آستان مقدس امامزادگان باقریه به عنوان املاک بلاصاحب و مجهول المالک تصرف و به مزایده گذاشته است.

رئیس هیأت امنای آستان مقدس امامزادگان باقریه بیان کرد: فردی که در مزایده زمین را خریداری کرده قصد ساخت پمپ بنزین در آن محدوده را دارد که موجب ایجاد گلایه‌های زائران، شهروندان و هیأت منای مجموعه شده است.

محمدی ادامه داد: از آنجایی که بحث دفن بودن امامزادگان در محدوده دره و نه تنها قسمت ضریح و مسائلی شبیه به این مطرح است ساخت پمپ بنزین در آن زمین از منظر اعتقادی موجب ناراحتی مردم می‌شود.

وی افزود: از طرف دیگر ما هر ساله در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی، ایام محرم، شب‌های احیا و میلادهای ائمه (ع) در آستان مقدس برنامه‌هایی اجرا می کنیم که با استقبال مردم مواجهه می‌شود و از این منظر در آینده نیاز به زمین در این محدوده خواهیم داشت.

رئیس هیأت امنای آستان مقدس امامزادگان باقریه گفت: زمینی که در آن قصد ساخت پمپ بنرین را دارند در آینده برای طرح توسعه آستان امامزادگان می‌تواند قابل استفاده باشد.

محمدی یادآور شد: از طرف دیگر ساخت پمپ بنزین در نزدیکی مکانی که انبوه جمعیت در آنجا حاضر می‌شوند بی شک از منظر امنیتی نیز به صلاح نیست.

نظرات کاربران