8. خرداد 1398 - 17:05
بیرجندرسا-مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی اهدای خون از ابتدای ماه رمضان تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته، گفت: طی این مدت یک هزار و ۵۱۰ واحد خون اهدا شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،محمدرضا عاملی از فعالیت سه مرکز اهدای خون در ماه مبارک رمضان در استان خبر داد و اظهار داشت: دو مرکز اهدای خون در بیرجند و یک مرکز در طبس در روزها و شب‌های ماه مبارک رمضان پذیرای اهداکنندگان خون خواهد بود.

وی بیان داشت: مرکز خون‌گیری قائم بیرجند صبح‌ها از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳:۳۰ و شب‌ها  از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۴ و مرکز خون‌گیری میدان ابوذر بیرجند و مرکز طبس شب‌ها بعد از افطار از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۴ دایر است.

مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در شب 23 ماه مبارک رمضان 296 نفر از مردم استان به دو مرکز خون‌گیری در شهرهای بیرجند و طبس مراجعه کردند، تبیین کرد: از این تعداد 204 نفر موفق به اهدای خون به بیماران نیازمند شدند.

عاملی با اعلام اینکه 50 درصد مراجعان جوانان زیر 30 سال بودند، افزود: بیشترین گروه خونی اهدا شده در شب گذشته O مثبت و کمترین گروه خونی اهدا شده A منفی بوده است.

وی با یادآوری اینکه در مجموع سه شب قدر 809 نفر  به مراکز خون‌گیری استان مراجعه کردند که از این تعداد 565 نفر موفق به اهدای خون شدند، اضافه کرد: همچنین 200 نفر به دلیل اینکه اولین بار برای اهدای خون مراجعه داشتند در طرح غربالگری از آن‌ها نمونه‌گیری انجام تا در صورت نداشتن مشکل بعد از سه ماه برای اهدای خون مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون خراسان‌جنوبی با اشاره به افزایش 20 درصدی اهدای خون از ابتدای ماه رمضان تاکنون نسبت به مدت مشابه شال گذشته، اعلام کرد: از ابتدای ماه مبارک رمضان دو هزار و 26 نفر به مراکز خون‌گیری استان مراجعه که از این تعداد یک هزار و 510 نفر موفق به اهدای خون شدند.

عاملی با بیان اینکه در سطح استان به همه گروه‌های خونی نیاز است اما بیشترین نیاز ما به گروه خونی Aمنفی و سپس O منفی است، مطرح کرد: هنوز مقدار واحد خون در گروه Aمنفی به حد مطلوبی نرسیده و از افرادی که دارای گروه خونی A منفی هستند درخواست می‌کنیم برای اهدای خون به پایگاه‌های خون‌گیری مراجعه کنند.

نظرات کاربران