7. خرداد 1398 - 17:40
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف خراسان‌جنوبی خبر داد:
برپایی ۱۸ محفل «انس با قرآن کریم» در امامزادگان خراسان‌جنوبی
بیرجندرسا-حجت الاسلام عباسی از برپایی ۱۸ محفل انس با قرآن کریم همزمان با ماه مبارک رمضان در امامزادگان خراسان‌جنوبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «مهدی عباسی» در حاشیه بازدید از محفل قرآنی امامزادگان باقریه بیرجند، اظهار داشت: سلسله محافل انس با قرآن‌ کریم از ابتدای ماه رمضان در استان آغاز شده و تا پایان این ماه ادامه دارد.
 

 

وی با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده 18 محفل انس با قرآن تا پایان ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه و امامزادگان شاخص استان برگزار می‌شود، افزود: این محافل با حضور قاریان برجسته برگزار می‌شود.
 

 

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی از برگزاری محافل انس با قرآن کریم در امامزادگان باقریه، بی بی زینب خاتون(س) و امامزاده سلطان ابوالقاسم(ع) سربیشه، امامزاده سعدالله زیرکوه، زیدبن موسی(ع)، سلطان محمد مهنج و زیدالنار آفریز قاین و امامزاده عبدالله کارشک و اسماعیل خشکان خضری خبر داد.
 

 

حجت الاسلام عباسی بیان کرد: همچنین محافل قرآن کریم در امامزاده سیدعلی(ع) و امامزاده شیخ علی موسی(ع) نهبندان، امامزاده سید محمد و سید ابراهیم فردوس، محمدبن اصغر(ع)، بی بی نجمه خاتون(س) و سید عبدالکریم بشرویه و امامزاده علی(ع) و امامزاده شیخ احمدبن اسحاق شهرستان طبس برگزار می‌شود.
 

 

وی ترویج فرهنگ قرآنی و تدبر در آیات الهی را از مهم‌ترین اهداف برگزاری این محافل دانست و گفت: در فعالیت‌های این ماه بیشتر بر برگزاری محافل قرآنی تأکید شده تا فرصتی برای گسترش آموزه‌های دینی و بیان مفاهیم آیات قرآن‌کریم فراهم شود.
 

 

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف خراسان‌جنوبی با بیان اینکه قرآن نجات بخش امت اسلامی از تمامی مشکلات و نفاق بین مردم است، عنوان کرد: این کتاب و معجزه الهی، التیام بخش دردها و هدایت گر جامعه از گمراهی ها و انحراف ها به سوی راه راست و روشن است.
 

 

حجت الاسلام عباسی با تأکید بر اینکه اگر در جامعه قوانین قرآنی حاکم باشد فتنه‌ها یکی پس از دیگری برطرف خواهد شد، گفت: برگزاری محافل انس با قرآن و استفاده از ابعاد دینی و اعتقادی قرآن، فضای قرآنی در جامعه ایجاد می‌کند و انس با قرآن هدایت کننده کجروی‌ها و انحراف‌های جامعه خواهد بود.
 

 

وی با اشاره به برگزاری مراسم ترتیل‌خوانی و جزء خوانی در 32 بقعه متبرکه استان، افزود: مراسم محوری ترتیل خوانی قرآن کریم از روز نخست ماه مبارک رمضان تا پایان این ماه در امامزادگان استان برگزار می‌شود.

نظرات کاربران