7. خرداد 1398 - 17:02
بیرجندرسا-رئیس اداره بهداشت شهرستان بیرجند گفت: اعتیاد، مشکلات اقتصادی و فقدان مهارت‌های زناشویی از جمله مشکلاتی است که باعث از هم پاشیدن زودرس کانون گرم خانواده و طلاق و در نهایت باعث عدم افزایش باروری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،مهدی   زنگویی   مطلق، امروز 7 خرداد، در همایش ملی روز جمعیت اظهار کرد : متاسفانه حدود سه میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارند.

وی با بیان اینکه از جمله مشکلاتی که این زوج‌های نابارور دارند، بحث درمان و هزینه‌های درمان است، افزود:   علاوه بر این هیچ مرکز ناباروری در بعضی از شهرها وجود ندارد و این امر مشکلاتی را در زمینه رفت و آمد برای زوج‌های نابارور ایجاد می‌کند.

رئیس اداره بهداشت شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه متاسفانه با سیر افزایش طلاق رو به رو هستیم، تصریح کرد: طلاق موجب گسستن خانواده می‌شود و از دیگر سو مشکلاتی را برای فرزندان طلاق ایجاد می‌کند چراکه آنان مهارت‌های لازم را برای برخورد با مشکلات ندارند .

زنگویی   مطلق ادامه داد: اعتیاد، مشکلات اقتصادی و فقدان مهارت‌های زناشویی از جمله مشکلاتی است که باعث از هم پاشیدن زودرس کانون گرم خانواده و طلاق  و در نهایت باعث عدم افزایش باروری می‌شود.

وی گفت: باید به افراد مهارت‌های زندگی متناسب با سن را آموزش دهیم و به خصوص در آموزش و پرورش باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود.

رئیس اداره بهداشت شهرستان بیرجند بیان کرد: تاسیس مراکز مشاوره قبل و پس از ازدواج نیز یکی دیگر از ضروریات است  که در افزایش تحکیم خانواده و حل برخی مشکلات و معضلات اجتماعی تاثیر بسزایی دارد.

زنگویی مطلق خاطرنشان کرد: از مهم ترین دلایلی که باعث می‌شود زوجین به فرزندآوری گرایشی نداشته باشند، بحث آینده نگری فرزندان آن‌ها است.

وی یادآور شد: اگر بتوانیم آموزه‌های دینی و فرهنگی خود را افزایش دهیم، از مشکلات اجتماعی که آینده فرزندان ما را تهدید می‌کند به سلامت عبور خواهیم کرد.

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران