5. خرداد 1398 - 13:18
بیرجندرسا-مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان برای سال تحصیلی 99- 98 از یک خردادماه جاری آغاز شده و تا 31 تیرماه ادامه دارد، گفت: به استناد ماده 3 آیین‌نامه اجرایی مدارس و در راستای رعایت حقوق والدین برگزاری آزمون ورودی غیر از مدارس خاص، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت‌نام و دریافت هر گونه وجه به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب‌های درسی در زمان ثبت‌نام مجاز نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،محمدعلی واقعی اظهار کرد: ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول دبستان برای سال تحصیلی 99- 98 از یک خردادماه جاری آغاز شده و تا 31 تیرماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: امسال 17 هزار و 500 دانش‌آموز در پایه اول دبستان ثبت‌نام می‌کنند که این تعداد نسبت به سال گذشته چهار درصد افزایش دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: مدیر مدرسه پس از ثبت‌نام از طریق سامانه دانش‌آموزی آنان را برای سنجش بدو ورود به دبستان به پایگاه ‌های سنجش معرفی می‌کند.

واقعی با بیان اینکه دانش ‌آموزان باید در مدرسه محدوده محل سکونت خود ثبت‌نام کنند، تصریح کرد: سنجش دانش ‌آموزان کلاس اولی از 25 خرداد آغاز و تا 31 شهریور ادامه دارد.

وی با بیان اینکه 14 پایگاه سنجش در استان فعال است، اظهار کرد: ثبت ‌نام دوره متوسطه اول و دوم نیز از یک تیرماه آغاز و تا 31 تیرماه ادامه داشته و ثبت ‌نام مدارس شاهد نیز از طریق سامانه سجا صورت می ‌گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی بیان کرد: به استناد ماده 3 آیین‌نامه اجرایی مدارس و در راستای رعایت حقوق والدین برگزاری آزمون ورودی غیر از مدارس خاص، مصاحبه و تعیین شرط معدل برای ثبت‌نام و دریافت هر گونه وجه به جز وجوه مربوط به بیمه حوادث و کتاب‌های درسی در زمان ثبت‌نام مجاز نیست.

واقعی با اشاره به اینکه نباید دانش‌آموزان به دلایل مذکور از ثبت‌نام محروم شوند، تصریح کرد: روند ثبت‌نام دانش‌آموزان توسط دبیر ستاد ثبت‌نام در استان و شهرستان‌ها به صورت روزانه رصد و پیگیری می‌شود.

وی یادآور شد: در صورت بروز هرگونه مشکل یا شکایت، اولیای دانش ‌آموزان می‌توانند با اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل به شماره 32424734 تماس حاصل کنند.

نظرات کاربران