30. ارديبهشت 1398 - 18:31
بیرجندرسا-دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان جنوبی گفت: وضعیت بازار و قیمت های مختلف که برای مصرف کننده عرضه می شود، مستلزم نظارت زیاد بر بازار است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،سید حسین مقدس  افزود: نظارت بر بازار وظیفه سایر دستگاه ها و اتحادیه های صنفی است که عِده و عُده لازم را دارند ولی به نحو صحیح انجام وظیفه نکرده اند.
وی گفت: در عین حال وظیفه دادستانی است که در راستای صیانت از حقوق عامه و تکلیف قانونی موضوع «دستورالعمل نظارت بر فرآیند عرضه مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی و چگونگی اقدام و مقابله با تخلفات و جرایم مربوط» مصوب 26 دی ماه 97 با سایر دستگاه های متولی نهایت همکاری را داشته باشد.
دادستان بیرجند با بیان اینکه اکنون با حضور دادستانی نظارت بر بازار استان تشدید شده است اظهار داشت: در این زمینه گشت های ترکیبی با همکاری سایر دستگاه ها در برخی روزهای سال به ویژه ماه رمضان در دستور کار قرار دارد.
وی گفت: گشت های ترکیبی دادستانی با همکاری سازمان تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه علوم پزشکی به ویژه در ماه مبارک رمضان بر تمامی واحدهای صنفی نقاط شهر نظارت دارند.
مقدس یادآور شد: در صورت وقوع جرم و تخلف با قاطعیت با گران فروشان برخورد و نسبت به پلمب واحد صنفی با نصب پارچه و ذکر عنوان تخلف واحد و تشکیل پرونده قضایی، اقدام خواهد شد.
وی افزود: همچنین با همکاری گشت های بازرسی مشترک، تمامی انبارهای محل نگهداری کالاها در استان بازرسی و در صورت احتکار یا عدم عرضه کالا قاطعانه با محتکران و اخلال گران در نظم اقتصادی بازار برخورد بازدارنده می شود.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان جنوبی گفت: جلسات کمیته نظارت بر فرایند عرضه مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی در دادستانی مرکز استان و با عضویت دستگاه های متولی تشکیل می شود.
وی بیان کرد: در این زمینه شرکت ها، واحدهای تولیدی و توزیعی و تامین کنندگان عمده کالاهای هدف و انبارهای نگهداری کالاهای اساسی تحت نظارت واحد قرار دارند.
مقدس گفت: در صورت وقوع هر گونه تخلف و جرم در این حوزه برخورد قاطع و بازدارنده توسط تعزیرات حکومتی و دستگاه قضایی انجام می شود.

نظرات کاربران