28. ارديبهشت 1398 - 16:44
بیرجندرسا-رئیس مرکز جامع بیماران خاص خراسان جنوبی با اشاره به نبود پزشک متخصص برای بیماران کلیوی در استان، اظهار کرد: پزشکان داخلی دوره‌های تخصصی را در تهران و مشهد گذرانده اند و از مهرماه امسال در بیرجند مستقر می ‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،هادی دهقان اظهار کرد: اکنون 1168 بیمار خاص در مرکز بیماری‌های خاص استان تحت درمان هستند.

وی با بیان اینکه هم اکنون 296 نفر بیمار کلیوی و 260 نفر بیمار ام اس در خراسان جنوبی وجود دارد، افزود: کمترین تعداد بیماران خاص در استان مربوط به بیماری موکوپلی ساکاریدوز با 4 مورد و ای بی با 17 مورد است.

رئیس مرکز جامع بیماران خاص خراسان جنوبی با اشاره به نبود پزشک متخصص برای بیماران کلیوی در استان، اظهار کرد: پزشکان داخلی دوره‌های تخصصی را در تهران و مشهد گذرانده ‌ اند و از مهرماه امسال در بیرجند مستقر می ‌شوند.

دهقان با بیان اینکه دولت این بیماران را باتوجه به بالابودن هزینه‌های درمانی تحت پوشش خود قرار داده است، یادآور شد: دیالیز و ویزیت بیماران دیالیزی رایگان بوده و بخشی از داروهای اختصاصی برای بیماران خاص نیز با فرانشیز کم پرداخت می‌شود.

نظرات کاربران