28. ارديبهشت 1398 - 16:39
بیرجندرسا- فرمانده انتظامی شهرستان سرایان گفت: شیوه کلاهبرداری تحت عنوان برنده شدن شهروندان در مسابقه رادیویی با هدایت افراد به دستگاه های خودپرداز، با هوشیاری ماموران فرماندهی انتظامی شهرستان سرایان ناکام ماند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، سرهنگ علی وطن دوست روز شنبه افزود: با آگاه سازی و آموزش شهروندان مبنی بر عدم اعتماد به تماس های کلاهبرداران و وعده های آنان، فردی در تماس با پلیس آگاهی شهرستان سرایان از شخصی که خود را مجری یکی از شبکه های رادیویی معرفی کرده و قصد کلاهبرداری داشته است، شاکی شد.
وی بیان کرد: در این شیوه فرد کلاهبردار برای دریافت جایزه از شهروند درخواست کرده به یک خودپرداز مراجعه و از طریق انجام عملیات بانکی یک رسید اعلام موجودی قبل و بعد از واریز گرفته شود که وی از ادامه عملیات منصرف شده و موضوع را به پلیس اطلاع داده است.
فرمانده انتظامی سرایان گفت: با هوشیاری ماموران و انجام اقدامات فنی، مشخصات و حساب فرد کلاهبردار شناسایی و با هماهنگی انجام شده حساب موصوف مسدود و در بررسی ها از سوابق متهم مشخص شد نامبرده دارای موارد متعدد کلاهبرداری با این شیوه و شگرد در سایر استان ها بوده است.
وی با اشاره به ادامه تحقیقات تکمیلی در این پرونده اظهار داشت: پلیس بارها به شهروندان تاکید کرده که اگر قرار است هر گونه وجهی تحت هر عنوان به حساب عابر بانک افراد واریز یا انتقال یابد، لازم نیست به دستگاه های خودپرداز بانک مراجعه کنند و تنها با ارائه شماره کارت یا شماره حساب واریز وجه نقد امکان پذیر است.
وطن دوست تاکید کرد: شهروندان در تماس افراد ناشناس مواظب شگردهای متقلبانه آنان باشند و موارد مشکوک را از طریق تلفن 110 به پلیس گزارش کنند.

نظرات کاربران