25. ارديبهشت 1398 - 16:03
بیرجندرسا-فروتنی با بیان اینکه بعد از ماه رمضان مسابقات عکاسی «مقصوره» و «جاده ولایت» را این کانون برگزار خواهد کرد، گفت: از ظرفیت های جامعه برای جذب جوانان به کانون های فرهنگی هنری مساجد باید استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،«محمد حسین فروتنی» مدیر کانون فرهنگی هنری بیت العباس (علیه السلام) بیرجند اظهار داشت: کانون فرهنگی هنری بیت العباس(علیه السلام) در 9 دی 1383 همزمان با سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) در بیرجند تاسیس شد و کار خود را با حدود 40 نفر عضو آغاز کرد و اکنون بیش از یکصد نفر عضو این کانون هستند.

 

وی به برنامه های اجرایی این کانون در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و افزود: کانون فرهنگی هنری بیت العباس (علیه السلام) بیرجند طی سال های گذشته برنامه های خود را از ابتدای ماه رمضان تا شب های قدر برگزار می کرد اما در ماه مبارک رمضان امسال برنامه های خود را از ابتدا تا پایان این ماه اجرا خواهیم کرد و در حال حاضر دو برنامه صدقه کتاب تحت عنوان «اهدای دانایی» و جزءخوانی قرآن کریم را برگزار می کنیم.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری بیت العباس (علیه السلام) بیرجند با بیان اینکه برنامه جزءخوانی قرآن کریم برای اولین بار سال 78 در استان در این کانون برگزار شده بود، ادامه داد: برنامه جزءخوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان امسال قبل از اذان مغرب برگزار می شود.

 

برگزاری مسابقات عکاسی «مقصوره» و «جاده ولایت» بعد از ماه مبارک رمضان

وی با توجه به اینکه قبل از ماه مبارک رمضان این کانون مسابقه عکاسی تحت عنوان «منتظران منتظر» را برگزار کرد، گفت: بعد از ماه مبارک رمضان نیز دو مسابقه عکاسی تحت عنوان «مقصوره» و «جاده ولایت» را برگزار خواهیم کرد که مسابقه عکاسی «مقصوره» در زمینه کودکان باحجاب و مسابقه «جاده ولایت» در خصوص حرکت کاروان های پیاده به سمت حرم امام رضا(علیه السلام) طی دهه کرامت است.

 

فروتنی با بیان اینکه برای جذب بیشتر جوانان به سمت کانون فرهنگی هنری بیت العباس (علیه السلام) برنامه های بسیار خوبی را برگزار می کنیم، ادامه داد: برنامه های مهم ما در این کانون برای جذب جوانان شامل برنامه کتابخوانی، برنامه های ورزشی، مسابقات عکاسی و خبرنگاری است.

 

کانون فرهنگی هنری مکانی برای حضور تمام اقشار جامعه است

مدیر کانون فرهنگی هنری بیت العباس (علیه السلام) بیرجند با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری سبب در آمیختن بحث هنر با فرهنگ مساجد می شوند، اظهار کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد می توانند با از مسائل مذهبی، فرهنگی، هنری، اجتماعی بهره ببرند و در کانون فرهنگی هنری بیت العباس (علیه السلام) بیرجند علاوه بر موضوعات قبلی بحث کمک به نیازمندان و عیادت از بیماران را نیز اجرا می کنیم

نظرات کاربران