25. ارديبهشت 1398 - 15:33
بیرجندرسا-رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گفت: برخورد حکیمانه با مردم یکی از ویژگی ‌های اصلی پلیس تراز انقلاب است و اقتدار توام با مهربانی، عدالت و برخورد حکیمانه همواره از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،حجت الاسلام سید علیرضا ادیانی روز چهارشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه روسای عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران افزود: این شاخص ها در دایره اشتغال نیروهای انتظامی مورد توجه است.
وی گفت: شاخصه‌های پلیس تراز انقلاب با منبع زلال فرمایشات رهبری تدوین شده و در اختیار نخبگان قرار گرفته که درصدد تایید و تکمیل این شاخصه ها هستند.
وی با بیان اینکه این شاخصه ها ملاک عمل در برنامه های تربیتی و مراکز دانشگاهی خواهد بود گفت: محتوای لازم برای تربیت پلیس تراز انقلاب طراحی شده که از همین رو اولین دوره آموزش مربیانی که بتوانند این شاخصه ها را در دانشگاه ها و مراکز آموزشی نیروی انتظامی ارایه کنند، در قم شروع به کار کرده است.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی بیان کرد: در قالب این طرح حدود 20 نفر از طلبه های فاضل با گزینش سختگیرانه انتخاب شده اند و امیدواریم با تربیت مربی و محتوای لازم گام بلندی در تربیت پلیس تراز انقلاب برداریم.
وی گفت: در کنار مناسب سازی محیط اشتغال، توجه خوبی به تعالی رفتار کارکنان نظامی شده و دوره هایی با هدف آشناسازی در خصوص برخورد حکیمانه با مردم پیش بینی و طرح نسیم معرفت بر این اساس متمرکز شده است.

**تربیت یک هزار حافظ کل قرآن در دستور کار ناجا
حجت الاسلام ادیانی گفت: در برنامه پنج ساله هدف گذاری شده که به جامعه یک هزار نفری حافظ کل قرآن در سطح نیروی انتظامی برسیم.
وی افزود: هم اکنون 300 نفر از خانواده نیروهای مسلح حافظ کل قرآن کریم هستند و 60 هزار نفر از مجموعه کارکنان، خانواده‌ها و سربازان از یک جزء تا تمام جزء حافظ قرآن هستند.
رئیس عقیدتی سیاسی ناجا اظهار داشت: استقبال کارکنان نیروی انتظامی خراسان جنوبی به دلیل اینکه در شعاع نور ولایت امام رضا (ع) قرار دارند از فعالیت های قرآنی بالا بوده به طوری که این استان در سال 97 از میان همه استان ها رتبه برتر را کسب کرده است.
وی گفت: قاریان و حافظان قرآن کریم در نیروی انتظامی از حیث کمی و کیفی جزو مجموعه های نمونه نیروهای مسلح هستند.
حجت الاسلام ادیانی ادامه داد: مجموعه نیروی انتظامی عزم خود را برای ساخت پلیس تراز انقلاب و مطلوب جمهوری اسلامی ایران جزم کرده و انس با قرآن یکی از شاخصه های پلیس تراز انقلاب است تا کارکنان خدوم نیروی انتظامی با نور قرآن وجود خود را روشن کنند.

نظرات کاربران