24. ارديبهشت 1398 - 18:09
بیرجندرسا-مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه طرح ضیافت الهی در ۴۵ بقعه متبرکه استان برگزار می‌شود، گفت: از ابتدای ماه رمضان تاکنون بیش از ۸ هزار نفر از محل موقوفات مرتبط با ماه مبارک رمضان در استان اطعام شدند.

به گزارش خبرنگار بیرجندرسا،حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه، اظهار داشت: طرح ضیافت الهی در 45 بقعه متبرکه استان از 15 اردیبهشت‌ماه لغایت 15 خردادماه برگزار می‌شود.

وی مراسم افطاری را یکی از سنت های خوبی دانست که در ماه مبارک رمضان در بین مؤمنان رایج است و افزود: این سنت حسنه ریشه در ایمان مردم دارد که موجب انس و الفت، تجدید دیدارها، پیوند ارحام، انفاق و ترویج خوبی ها و دوستی‌ها می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بر لزوم ترویج فرهنگ برپایی سفره‌های افطاری ساده در جامعه تأکید و عنوان کرد: تعداد افراد نیازمند در جامعه زیاد است و این امر باید فرهنگ سازی شود تا سفره های افطار برپا شده بیشتر برای این افراد باشد.

وی با بیان اینکه 130 موقوفه در استان با نیت افطاری ثبت شده که از این تعداد 109 مورد مختص ماه مبارک رمضان است، تصریح کرد: بیشترین موقوفات با نیت اطعام روزه‌داران به شهرستان فردوس با 37 موقوفه  اختصاص دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی از برپایی سفره‌های افطاری ساده در جوار بقاع متبرکه خبر داد و بیان داشت: این سفره‌های افطاری در فضایی کاملا روحانی و معنوی توسط خادمین بقاع متبرکه در جهت میزبانی از روزه‌داران گسترانیده می‌شود.

بخشی پور با بیان اینکه همه ساله طبق نیات واقفان از محل درآمد موقوفات اطعام روزه داران انجام می شود، اضافه کرد: در برخی نقاط از جمله حسینیه امام رضا(ع) نیز وقف با نیت اطعام روزه‌داران وجود دارد که به تناسب درآمد هزینه می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان روزه داران از محل موقوفات مرتبط، به مدت ۳۰ شب اطعام می شوند، تصریح کرد: از ابتدای ماه رمضان تاکنون بیش از 8 هزار نفر از محل موقوفات مرتبط با ماه مبارک رمضان در استان اطعام شده اند.

انتهای پیام/م

نظرات کاربران