24. ارديبهشت 1398 - 14:24
بیرجندرسا-شبکه های اجتماعی فیس بوک و واتس اپ از کاربران خود خواستند تا با به روز کردن اپلیکیشن های خود به آخرین نسخه موجود از جاسوسی نرم افزار اسرائیلی در امان بمانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، شبکه های اجتماعی فیس بوک و واتس اپ از کاربران خود خواستند تا با به روز کردن اپلیکیشن های خود به آخرین نسخه موجود از جاسوسی نرم افزار اسرائیلی در امان بمانند.

این درخواست پس از آن بود که گزارشی هایی منتشر شد مبنی بر اینکه کاربران ممکن است به خاطر بدافزار جاسوسی نصب شده روی گوشی ها بدون اطلاع آنها،مورد آسیب قرار بگیرند.

سخنگوی شرکت واتس اپ در این باره گفت: «واتس اپ از کاربران خود می خواهد تا اپلیکیشن ها و همچنین سیستم عامل گوشی های همراه خود را به روز کنند تا از احتمال بهره برداری و جاسوسی از اطلاعاتی که روی گوشی های آنها وجود دارد در امان باشند.»

وی افزود: «ما به طور مداوم با شرکای صنعتی خود در حال همکاری هستیم تا آخرین محافظت های امنیتی برای کمک به حمایت از کاربران خود را تامین کنیم.»

«فایننشال تایمز» در گزارشی نوشت که آسیب پذیری در واتس اپ افزار به حمله کنندگان اجازه می دهد تا نرم افزار خود را از طریق تماس با کاربر بر روی گکوشی های آنها نصب کنند.

در این گزارش آمده است که این نرم افزار جاسوسی از سوی شرکت «ان اس او» رژیم صهیونیستی که یک کمپانی سایبری است،ارائه شده است.

نظرات کاربران