24. ارديبهشت 1398 - 12:20
بیرجندرسا-معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته 7208 نفر در استان با اورژانس اجتماعی تماس گرفته‌اند که بیشترین تماس‌ها به ترتیب مربوط به کودک آزاری، اختلاف خانوداگی و همسرآزاری بوده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا،شهرام شیخانی اظهار کرد: مداخله و مشاوره تلفنی در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی (همسر آزاری، خشونت‌های خانگی و غیره)، مداخله روانی و اجتماعی در محل بحران، از طریق خدمات تخصصی مددکاری- روانشناسی و ارائه خدمات اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از طریق تیم‌های خدمات سیار مرکز اورژانس اجتماعی از جمله خدمات مراکز مشاوره است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 7208 نفر در استان با اورژانس اجتماعی تماس گرفته‌اند که بیشترین تماس‌ها به ترتیب مربوط به کودک آزاری، اختلاف خانوداگی و همسر آزاری بوده است.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: همسران، کودکان، زنان و دختران در معرض   آسیب‌های اجتماعی،   متقاضیان طلاق، افرادی که قصد خودکشی دارند و سایر افرادی که در شرایط بحرانی زندگی قرار دارند، از گروه ‌های هدف مراکز مشاوره بهزیستی هستند.

شیخانی یادآور شد: تمام شهرستان‌ها به جز بشرویه و خوسف دارای خدمات تلفنی و سیار مراکز اورژانس اجتماعی  هستند.

نظرات کاربران