21. ارديبهشت 1398 - 14:27
بیرجندرسا-عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاقات صورت‌گرفته در برخی از مدارس کشور گفت: اینگونه کارها بسیار جای تأسف دارد و یقیناً در کمیسیون آموزش و تحقیقات مورد بحث قرار خواهد گرفت و بررسی و ریشه‌یابی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی با اشاره به اتفاقات صورت‌گرفته در برخی از مدارس کشور اظهار داشت: برخی کلیپ‌هایی در فضای مجازی منتشر شد که نشان داد آهنگ‌های مبتذل در برخی از مدارس پخش شده و دانش آموزان نیز مشغول رقص هستند.

وی ادامه داد: اینگونه کارها بسیار جای تأسف دارد و یقیناً در کمیسیون آموزش و تحقیقات مورد بحث قرار خواهد گرفت و بررسی و ریشه‌یابی خواهد شد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش باید ریشه این کار ضدفرهنگی را شناسایی کند، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش باید مدارس خاطی را شناسایی کرده و باید ببیند که این کار ضدفرهنگی از کجا نشأت گرفته است.

عبادی با اشاره به اینکه باید وزیر آموزش و پرورش با خاطیان برخورد جدی کند، خاطرنشان کرد: ما از آقای ابطحی توقع داریم تا مسؤولین مدارس و تمام دست‌اندرکارانی که در این حرکت ضدفرهنگی همکاری داشتند، برخورد و برکنار کنند و همچنین تضمینی خواسته خواهد شد که چنین اتفاقاتی دیگر صورت نگیرد.

وی از بررسی دقیق این موضوع در اولین جلسه کمیته آموزش و تحقیقات خبر داد و افزود: در اولین جلسه کمیته آموزش و تحقیقات مجلس این بحث مطرح خواهد شد تا اقدامات بعدی صورت بگیرد.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بعضی در ساختار آموزش و پرورش هستند که اعتقاد به سند 2030 دارند و نسبت به آموزه‌های دینی و فرهنگی ما بی موالات هستند که نباید این امور را در دست داشته باشند.

عبادی تصریح کرد: ما انتظار داریم افرادی که با تفکر غربی در بدنه آموزش و پرورش هستند، میدانی برای بروز اهدافشان داده نشود.

وی وزارت خانه آموزش و پرورش را جایگاه افراد دغدغه‌مند فرهنگی و آموزشی دانست و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش باید مدیرانی داشته باشد که به دور از اهداف سیاسی بیشتر به اهداف فرهنگی و آموزه‌های دینی اعتقاد داشته باشند، لذا قرار گرفتن افراد در جایگاه‌های آموزشی بر مبنای سیاسی، باعث بروز مشکلات اصلی در بدنه وزارتخانه‌ها، مخصوصاً آموزش و پرورش می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از اجرای سند ۲۰۳۰ در عرصه بین‌الملل، فرهنگ‌سازی جهانی نظام سلطه و فرهنگ لائیک و سکولار است و اصلاً در آن سند خبری از دین نیست.

نظرات کاربران