21. ارديبهشت 1398 - 12:32
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی:
جشن رمضان در قالب ۷۵ برنامه فرهنگی و هنری برگزار می‌شود
بیرجندرسا-مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: جشن رمضان در قالب ۷۵ برنامه فرهنگی و هنری در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،ناصر نبی زاده اظهار کرد: در رمضان سال جاری بر اساس تفاهم نامه فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با معاونت تبلیغ و ترویج قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد جشن رمضان با اجرای ۷۵ برنامه در خراسان‌جنوبی اجرا می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های جشن رمضان برگزاری نمایشگاه قرآن در بیرجند در محل سالن شماره ۲ حسینیه جماران از ۲۶ اردیبهشت ماه تا یکم خردادماه با برپایی ۶۰ غرفه است.

نبی زاده افزود: از این ۶۰ غرفه ۳۰ غرفه به نشر مکتوب، ۱۰ غرفه به نشر دیجیتال، ۱۰ غرفه به امور هنری، ۱۰ غرفه نیز به فعالیت‌های قرآنی مؤسسات و ادارات اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه در هر شهرستان خراسان‌جنوبی نیز یک نمایشگاه قرآن خواهیم داشت، ادامه داد: محافل انس با قرآن، محافل جز خوانی، برگزاری ۱۶ نشست تخصصی در بیرجند و شهرستان‌ها با موضوعاتی چون اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و آسیب‌های اجتماعی از دیگر برنامه‌های جشن رمضان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به تقدیر از ۱۵-۲۰ نفر از فعالان عرصه قرآنی در قالب جشن رمضان افزود: برگزاری کارگاه‌های هنری و صنایع دستی چون کارگاه گل مرغ، کارگاه میناتوری، کارگاه خط نسخ و ثلث و تابلو فرش قرآنی نیز در قالب جشن رمضان برگزار می‌شود.

نبی‌زاده گفت: برنامه تعزیه‌خوانی نیز در شب‌های قدر و ایام شهادت امیرالمؤمنین (ع) در پارک توحید، آزادگان و شعبانیه بیرجند برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای برگزاری جشن رمضان پیش‌بینی اعتبار ۱۳۰ تا ۱۵۰ میلیون تومانی را داریم، یادآور شد: جشن روزه اولی‌ها و تعویض هزار جلد قرآن کریم نیز از دیگر برنامه‌های جشن رمضان است.

نظرات کاربران