19. ارديبهشت 1398 - 15:23
بیرجندرسا-مدیر آموزش و پرورش بیرجند از برگزاری جشن گلریزان برای سیل زدگان خبر داد و گفت: مدارس غیردولتی تجلی اعتماد دولت به مردم است و از اهمیت بالایی برخوردار است و واگذاری تصدی بخش‌های مختلف دولتی به بخش‌های غیر دولتی یکی از سیاست‌های دولت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، محمدحسین یکه‌خوانی ظهر امروز در مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای مدارس غیردولتی و هیئت امنایی خراسان جنوبی و جشن گلریزان برای سیل زدگان استان گلستان اظهار داشت: یکی از اهداف ایجاد مدارس غیرانتفاعی و غیردولتی افزایش مشارکت‌های مردمی بوده و و با مصوبه مجلس از سال 69 آغاز به کار کرده است.

وی گفت: این مدارس می‌توانند بخش عظیمی از تعلیم و تربیت در دولت را کاهش دهند و از بخش غیر دولتی به نحو مطلوبی استفاده شود.

مدیر آموزش و پرورش بیرجند افزود: مدارس غیردولتی تجلی اعتماد دولت به مردم است و مدارس بخش غیردولتی از اهمیت بالایی برخوردار است و واگذاری تصدی بخش‌های مختلف دولتی به بخش‌های غیر دولتی یکی از سیاست‌های دولت است.

یکه‌خوانی تصریح کرد: انقلاب اسلامی، انقلاب فرهنگی بوده و توجه به فرهنگ و تعلیم و تربیت در جمهوری اسلامی ایران مدنظر قرار داشته است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش و فرهنگ تعلیم و تربیت نه تنها سرمایه گذاری برای نیروی انسانی است بلکه اصل سازندگی نسل آینده نیز است.

مدیر آموزش و پرورش بیرجند خاطرنشان کرد: تعداد بالایی از پدران تعلیم و تربیت در خراسان جنوبی نتیجه اقدام عالمانه در گذشته و حمایت از علما و دانشمندان بوده است.

یکه‌خوانی بیان کرد: نقش مدارس در غنای فرهنگی مردم و منطقه بی‌بدیل است و نیروی انسانی فرهیخته و توانمند یکی از مهم‌ترین دارایی‌های یک سازمان است.

وی افزود: آموزش و پرورش نقش پررنگی در تربیت نیروهای توانمند دارد و مدارس غیردولتی و حمایتی همواره کمک یار آموزش و پرورش بوده و برای توفیقات بیشتر باید بخش غیردولتی را تقویت کرد.

مدیر آموزش و پرورش بیرجند گفت: زمینه فراهم شدن تولید افکار بلند و پرورش انسان‌های بزرگ در استان جز با همکاری مردم و دولت امکان پذیر نیست.

یکه‌خوانی بیان کرد: امروز بنای تعلیم و تربیت استان خاستگاه مردان بزرگی بوده و در حال حاضر شاهد توفیقات روزافزون مدارس دولتی و غیردولتی هستیم.

وی عنوان کرد: 28 نفر از منطقه دو بیرجند وارد دانشگاه‌های برتر کشور شدند که این نشان از اقدامات شایسته مدارس و بخش غیردولتی دارد و مدارس غیردولتی نه تنها صرفه جویی در هزینه‌های دولت است بلکه بستر مشارکت مردم در گرفتن خدمات آموزشی نیز است.

نظرات کاربران