18. ارديبهشت 1398 - 15:30
بیرجندرسا-حجت الاسلام بابایی گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان با هدف حفظ ارزش های دینی و در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی، باید پرتال و بنرهای مضامین آیات قرآن به همراه تفسیر آن در معابر شهر نصب شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،حجت الاسلام«محمدرضا بابایی» ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: فلسفه روزه را خدای تبارک و تعالی، تقوا معرفی کرده؛ چراکه همه عبادات و مراسم دینی برای نزدیک شدن به خداوند است.

 

امام جمعه فردوس افزود: ماه رمضان از قداست و جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و انسان با رعایت تقوا و احکام دینی می تواند به قرب الهی نائل شود.

 

حجت الاسلام بابایی گفت: رمضان ماهی است که به گفته پیامبر اسلام محمد(ص)، انسان نباید تنها به ثواب نخوردن و نیاشامیدن اکتفا کند بلکه در این ماه باید تمام اعضای بدن خود را روزه دار قرار داده تا در پایان ماه مبارک؛ بنده خالص خدا شده و عید فطر او عیدی واقعی باشد.

 

وی بیان کرد: اگر کسی قدر این ماه را نداند و طوری برخورد کند که این ماه با ماه های دیگر او فرقی نکند، به طور قطع دچار خسران شده و همچنان که این ماه می گذرد؛ انسان هیچ رشدی نخواهد کرد.

 

اعزام 75 مبلغ به نقاط مختلف شهرستان فردوس

امام جمعه فردوس با بیان اینکه مردم در این ماه نیاز به احکام دین دارند، گفت: مبلغان اعزامی در همایش طلایه داران تبلیغ باید در این راستا گام بردارند و همچنین با توجه به ورود به دهه  پنجم انقلاب؛ مبلغان و روحانیون باید به بیان احکام، مشکلات نظام، گام دوم انقلاب و موضوعات سیاسی بپردازند.

 

وی گفت: در ماه مبارک رمضان 75 مبلغ به نقاط مختلف شهرستان فردوس اعزام می شوند که حدود 25 نفر از این مبلغان از استان های قم، مشهد و اصفهان اعزام شده اند. 

 

وی توصیه کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان با هدف حفظ ارزش های دینی و در راستای ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی، مضامین قرآنی در تمامی معابر شهری نصب شود.  

نظرات کاربران