17. ارديبهشت 1398 - 16:37
بیرجندرسا-پدر نجمه خدمتی، اولین ورزشکار کشور که موفق به کسب نخستین سهمیه المپیک توکیو ۲۰۲۰ شده است، گفت: دخترم کم صحبت می‌کند اما اهل عمل است و این را با کسب قهرمانی و افتخارآفرینی در رقابت های ورزشی نشان داده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «مهدی خدمتی» امروز (17 اردیبهشت) در مراسم دیدار «محمد رحیم شهریاری» مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با دخترش «نجمه خدمتی» بانوی تیرانداز المپیکی استان، اظهار کرد: یکی از افتخارات ما این است که هلال احمری هستیم و معتقدم که جمعیت هلال احمر یک نهادی است که بدور از مسائل و حواشی سیاسی به دنبال ترویج صلح، دوستی و کاهش آلام بشریت است.

 

وی با تاکید بر اینکه افتخاری بالاتری از این نیست که انسان بتواند برای کمک به همنوعان و بشریت گام مثبتی بردارد، گفت: در دوران دفاع مقدس به عنوان امدادگر با لباس هلال احمر در جبهه ها حاضر شدم و این یکی از افتخاراتم است.  

 

پدر بانوی المپیکی خراسان جنوبی با اشاره به فعالیت خود به‌ عنوان مربی و امدادگر در جمعیت هلال‌احمر استان، ادامه داد: همچنین در زلزله بم و گزیک و بسیاری از حوادث با انگیزه داوطلبانه که اصل فعالیت هلال احمر است برای خدمت رسانی و امدادرسانی به مردم حضور یافتم.

 

خدمتی تاکید کرد: دخترم «نجمه خدمتی» کم صحبت می‌کند اما اهل عمل است و این را با کسب قهرمانی و افتخارآفرینی در رقابت های ورزشی نشان داده است.

 

«نجمه خدمتی» عضو 22 ساله سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر استان خراسان‌جنوبی از ‌سال 88 عضو این سازمان است. این بانوی هلال احمری و تیرانداز المپیکی خراسان جنوبی در فینال مسابقات تیراندازی تفنگ بادی بانوان جام جهانی پکن در جایگاه پنجم رقابت ها ایستاد و نخستین سهمیه المپیک 2020 توکیو را برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد.

 

گفتنی است، خدمتی در مرحله نهایی رقابت‌های آزاد قهرمانی تیراندازی با تفنگ بادی سال 97 بانوان کشور با گردن‌آویز طلا بر سکوی نخست این ماراتن ملی ایستاد و از سوی کمیته فنی فدراسیون برای کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو ژاپن در ترکیب تیم ملی قرار گرفت.

 

خدمتی پیش از این مدال طلای قهرمانی مسابقات آسیایی چین، نشان نقره رقابت‌های آسیایی کویت و کسب سهمیه المپیک، مقام چهارم المپیک نوجوانان چین، رتبه چهارم مسابقات قهرمانی جهانی اسپانیا، مدال نقره مسابقات آزاد اروپایی آلمان و مقام پنجم رقابت‌های جام جهانی کره‌جنوبی را به دست آورده است.

نظرات کاربران