14. ارديبهشت 1398 - 16:43
بیرجندرسا- رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: از ظرفیت مردمی در اقتصاد مقاومتی غفلت شده چون نقش مردم را در این حوزه به درستی باور نکرده ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، سرهنگ محمد زهرایی روز شنبه در همایش رسم هجرت و آیین اتمام 184 پروژه کوچک و زودبازده عام المنفعه در خراسان جنوبی افزود: خسارت های اولیه سیل اخیر 35 هزار میلیارد تومان برآورد شد اما ده ها برابر برکات داشت که وحدت و انسجام مردم و مسئولان از مهمترین این برکات بود.

وی عنوان کرد: آیا مردمی که در برابر یک حادثه طبیعی به این میزان متحد هستند در مقابل دشمن که می بینند چنگ و دندان تیز کرده و به سمت ارزش های اسلام و انقلاب می آید متحد نیستند که قطعا اینگونه است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی تاکید کرد: امسال سال بسیار پیچیده ای است هر چه حیله و مکر دشمن بیشتر می شود بایستی ظرافت ما نیز مانند دوران جنگ افزایش یابد، امروز در بحث اقتصاد نیز اینگونه است.
وی بیان کرد: اگر باورها، ارزش ها، و آرمان و خانواده آسمانی ما فراموش شود مانند هشت سال دفاع مقدس مقاومت نخواهیم داشت چگونه است که مردم از جان و خون خود برای حفظ کیان کشور گذشتند اما امروز حاضر نیستند از جیب خود برای کیان کشور بگذارد.
زهرایی عنوان کرد: یک جای کار دچار تزلزل شده و باید تک تک ما در ارتباط با خود بازتعریف داشته باشیم.
وی یادآور شد: سال 98 با گام دوم انقلاب مقارن شده است مقام معظم رهبری در این زمینه بیانیه راهبردی ابلاغ کرده اند لذا مسئولیت من و شما به ویژه جهادگران که معظم له از آنان به عنوان مژده امید آینده کشور یاد کرده اند بسیار سنگین تر است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی تاکید کرد: گام دوم انقلاب را نه یک مرتبه که 20 مرتبه باید مطالعه کرد همچنین بایستی انقلابی و آتش به اختیار عمل کنی.
وی با تاکید بر اینکه امروز روز نشستن و تقاضا کردن نیست گفت: امروز روز فریاد زدن و مطالبه کردن و روز حرکت های انقلابی - جهادی است چراکه نشستن جواب نمی دهد.
زهرایی به راه اندازی کمپین فشار حداکثری آمریکا اشاره کرد و افزود: اختلاف آمریکا با ما بخاطر نفت و موشک و مسایل مادی نیست بلکه به دلیل اختلاف باورهاست.
وی تصریح کرد: جنگ اقتصادی در کشور آغاز شده و اکنون به نقطه حساس رسیده است اگر باور کنیم مردم می توانند و به درون مردم برویم و در طرف مقابل اعتماد به نفس، خوداتکایی و اراده انقلابی – جهادی مردم باشد شک نکنید دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.

** همگرایی در سطح کلان حلقه مفقودی کشور
رئیس سازمان بسیج سازندگی تاکید کرد: حلقه مفقودی نظام اداری ما همگرایی در سطح کلان، نرسیدن منابع و تسهیل گری به دست مردم است در این صورت اعتماد مردم را از دست می دهیم.
وی بیان کرد: در گام دوم انقلاب جهادگران نباید به چشم، دست و زبان دیگران نگاه کنند چون انسان منشا تغییرات است و هر فردی اگر به این باور برسد می تواند روستا، منطقه، شهر خود را تغییر دهد.
زهرایی با بیان اینکه مقام معظم رهبری جهادگران را سفیران کار و تلاش نامیده اند اظهار داشت: جهادگران بایستی این نقش سفیری خود را درست انجام دهند.
وی در ادامه به سیل اخیر اشاره کرد و یادآور شد: در این مدت وحدت و انسجام که در این زمینه دیدیم در هیچ مناسبتی هنوز مشاهده نشده است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه باید صف بندی، آرایش و سازمان خود را در مقابل جنگ اقتصادی درست کنیم افزود: ما مدیون مردم هستیم لذا نباید اجازه داد ارزش ها و باورهای مردم از بین رفته و اعتماد خود را از دست بدهند.
وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران مولفه های ویژه و خاص خود را دارد به گونه ای که تحلیل ها در خصوص مولفه ها و عوامل شکل گیری انقلاب و نقش آفرینی در ادامه این مسیر نشان می دهد که با سایر انقلاب ها متفاوت است.
زهرایی ادامه داد: در کنار سایر انقلاب هایی که در جهان شکل گرفته و بر محور وحدت و گروه اندیشی فکری یا برای منافع مادی یا اقتصادی یا حتی اعتقادات سیاسی بوده ، انقلاب اسلامی مبانی ارزشی داشته است.
وی با بیان اینکه انقلاب، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج یک نهاد کاملا ارزشی است عنوان کرد: تفاوت ارزش با تعهد هایی که از جنس عاطفی بوده در این است که تکلیف درمیان است.
رئیس سازمان بسیج سازندگی تاکید کرد: وقتی کسی به تکلیف می رسد نظام قیاس را کنار می گذارد لذا در یک نظام و سازمان ارزشی هر کس خود را با تکلیف، ارزش، هدف، مسیر و هدف خود مقایسه می کند نه با غیر.
وی اضافه کرد: اگر به این مساله اعتقاد و باور پیدا کنیم خیلی از مسایل حل می شود همچنین وقتی به این نتیجه برسید که چه باید انجام بدهید بدون شک تمام توان خود را برای به سرانجام رساندن آن کار انجام می دهید حتی اگر همه زمین گیر شده و همکاری نکنند.
زهرایی یادآور شد: در دین مبین اسلام صاحب خانواده آسمانی هستیم که برای رضایت آنها و اینکه در مسیر آنها حرکت کنیم ارزش و اهمیت قائل هستیم.
وی افزود: وقتی دارای ارزش و خانواده آسمانی باشیم که از ماده جدا شود و به فرا ماده برسد یعنی پشتوانه ای نادیدنی داریم حال ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفته است ما را تحریم خواهد کرد چه چیزی را می خواهد تحریم کند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی با طرح این سوال که آیا ترامپ می تواند مبانی ارزشی و خانواده آسمانی ما را تحریم کند اظهار داشت: همه چیز بر مدار باورها و اعتقادهاست انگیزه مردم در انقلاب اسلامی از نیازهایی است که در فرا ماده تعریف شده است.
وی ادامه داد: به عنوان مثال روزی که ترامپ دیوانه، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را گروه تروریستی اعلام کرد همه مردم ایران در سنین مختلف خود را سپاهی دانستند.
زهرایی با بیان اینکه شهادت امروز شکل و جنس جدید خود را پیدا کرده است یادآور شد: در سیل اخیر 22 شهید خدمت جهادگر تقدیم انقلاب شد که همه مردم به صورت یکصدا خود را جهادی دانستند.

** اجرای طرح همبستگی ملی
وی بیان کرد: در سیل اخیر پنج هزار و 207 گروه جهادی در غالب 820 هزار نفر روز به مدت یکماه در مناطق سیل زده حضور داشتند و برای نخستین بار همگرایی بین دستگاه های اجرایی اعم از استاندار، بنیاد مسکن و فرمانده سپاه در غالب یک ماموریت انجام شد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی از حضور گروه های جهادی، مردم و مسئولان در مناطق سیل زده به عنوان یک رزمایش در مقابله با بحران یاد کرد و گفت: طرح همبستگی ملی برای نخسین بار در کشور اجرا شده است.
وی ادامه داد: تقاضا داریم با تمام قدرت و توان از این طرح حمایت کنید تا بتوانیم 20 هزار خانه مناطق سیل زده را بدون هیچ کمک دولتی احیا کرده و درد و آلام مردم را کاهش دهیم، کار سخت است اما اراده مردم بیش از اینهاست.
زهرایی عنوان کرد: افتخار می کنم از سرزمین پاکی به تهران رفتم که مردم آن عزیزترین، مهربان ترین، محبوب ترین، مظلوم ترین هستند و صدای آنها گاهی اوقات شنیده نمی شود ولی ماخوذ به حیایی، فرهنگ به ویژه وحدت مردم در مراسم مذهبی و عقیدتی زبان زد خاص و عام است.
وی یادآور شد: بر اساس آمار که از نظر میزان ولایتمداری در سطح استان های کشور تهیه شده، خراسان جنوبی در صدر جدول قرار دارد که این در خور شان مردم است اما حیف و صدحیف این صداها شنیده نشده و کمتر به استان توجه شده است.

نظرات کاربران