12. ارديبهشت 1398 - 14:04
بیرجندرسا-در جلسه هم‌اندیشی انجمن‌های ورزشی شهرستان بیرجند بر فعال شدن و برگزاری دوره‌های مربیگری و داوری رشته‌های المپیکی راگبی و سپک‌تاکرا تأکید و ۴۰ ورزشکار برتر و فعال این هیأت تجلیل شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، شهرام بازیار امروز در جلسه هم‌اندیشی و تجلیل از برترین‌های هیأت انجمن‌های ورزشی شهرستان بیرجند اظهار داشت: بیش از ۳۰۰ میلیون تومان در سال ۹۷ به حساب ۴۳ هیأت ورزشی فعال شهرستان واریز شده که طی ۱۴ سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

وی از تسویه‌حساب بدهی‌های قبلی اماکن ورزشی اداره ورزش و جوانان به شرکت برق، گاز و آب خبر داد و گفت: با پرداخت هزینه‌های صدور پروانه ساختمانی و عوارض شهرداری، تمامی پروژه‌های ورزشی بیرجند رفع پلمپ شده که در نوع خود بی‌سابقه است.

رئیس اداره ورزش و جوانان بیرجند با اشاره به فعالیت ۱۰۰ باشگاه ورزشی در شهرستان گفت: تعداد ۱۵ باشگاه نسبت به تمدید پروانه خود اقدام نکرده‌اند که با پایان وقت قانونی و عدم توجه مدیران باشگاه‌ها، از فعالیت آن‌ها جلوگیری خواهد شد.

بازیار با اشاره به تعدد رشته‌های متنوع در انجمن‌های ورزشی شهرستان بیرجند خاطرنشان کرد: این هیأت می‌تواند با برنامه‌ریزی مناسب زمینه جذب کثیری از جوانان و نوجوانان را فراهم نماید.

رشته‌های المپیکی راگبی و سپک‌تاکرا در بیرجند فعال شود

وی از درخشش دارترهای شهرستان بیرجند در مسابقات قهرمانی کشوری و منطقه‌ای و دعوت به اردوهای تیم ملی ابراز رضایت کرد و افزود: در این توفیقات خانه دارت بیرجند و همچنین باشگاه‌های فعال این رشته ورزشی در شناسایی و پرورش استعدادهای بالقوه نقش بسزایی داشته است که مورد حمایت‌های مالی و معنوی اداره ورزش قرار خواهند گرفت.

رئیس اداره ورزش و جوانان بیرجند با تأکید بر فعال شدن سایر رشته‌های زیرمجموعه هیأت انجمن‌های ورزشی تصریح کرد: رشته‌های المپیکی همچون راگبی و سپک‌تاکرا باید در اولویت برنامه‌های راهبردی و اجرایی هیأت قرار گیرد و ما نیز در حوزه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری حمایت‌های لازم را خواهیم داشت.

بازیار خواستار هماهنگی با فدراسیون برای برگزاری دوره‌های آموزشی مربیگری و داوری تمامی رشته‌های زیرمجموعه انجمن‌های ورزشی شهرستان بیرجند شد و گفت: در صورت به حدنصاب نرسیدن اینگونه دوره‌ها، هیأت نسبت به اعزام افراد متقاضی به کلاس‌های مربیگری و داوری سایر استان‌ها اقدام کند و اداره‌ ورزش و جوانان نیز از حمایت‌های لازم دریغ نخواهد کرد.

وی با تأکید بر تعامل بیشتر هیأت و همکاری انجمن‌های ورزشی خراسان‌جنوبی و شهرستان بیرجند تصریح کرد: هیأت بیرجند باید در برگزاری برنامه‌های ورزشی در سطح شهرستان از استقلال و توانمندی لازمه برخوردار باشد و هیأت استان بیشتر حالت نظارتی و حمایتی بر حسن انجام فعالیت‌ها را داشته باشد.

حضور دارترهای بیرجندی در اردوهای تیم ملی

رئیس هیأت انجمن‌های ورزشی شهرستان بیرجند در این جلسه هم‌اندیشی ابراز داشت: به‌منظور ساماندهی و شناسایی استعدادهای بالقوه ورزشی خانه‌های دارت بیرجند در مجموعه ورزشی و سالن ورزشی سرو راه‌اندازی و تجهیز شده است.

علیرضا محمدزاده افزود: برگزاری مسابقات دارت منطقه‌ای شرق کشور، میزبانی رقابت‌ ورزش‌های الکترونیک منطقه‌ای شرق کشور، فعال شدن انجمن پروازهای هوایی و برگزاری منظم لیگ‌های برتر دارت شهرستان بیرجند از دیگر فعالیت‌های این هیأت طی سال گذشته و امسال است.

وی از مقام آوری دارترهای بیرجندی در مسابقات قهرمانی منطقه‌ای و کشوری خبر داد و گفت: فدراسیون انجمن‌های ورزشی طی مرحله‌های مختلف از مهدی خادم، ابوالفضل علیزاده، پوریا علی‌آبادی و آتنا بیگمی به اردوهای تیم ملی دعوت به عمل آورده است.

در این جلسه هم‌اندیشی به حاضران از نبود داوران و مربیان رشته‌های راگبی، فوتبال‌دستی، طناب‌کشی، راگبی، سپک‌تاکرا و غیره برای فعال کردن این رشته‌های بعضاً المپیکی گلایه داشتند و خواستار فعال شدن این رشته‌ها در شهرستان بیرجند شدند و در انتها از ۴۰ ورزشکار برتر، مربی، داور و مسؤولان کمیته‌های انجمن‌های ورزشی شهرستان بیرجند با لوح سپاس و هدایای نقدی تجلیل به عمل آمد.

نظرات کاربران