11. ارديبهشت 1398 - 18:34
بیرجندرسا-سازمان بسیج مستضعفان کشور و سپاه، درمان کودک مبتلا به بیماری نادر را در خراسان جنوبی برعهده گرفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، پس از پخش گزارشی از رسانه ملي درخصوص وضعیت بیماری کودک 5 ساله خوسفی، سردار غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور، از آمادگی این نهاد برای تقبل هزینه های درمان وی خبر داد.
فرمانده سپاه انصار الرضای خراسان جنوبی دیشب با حضور در جمع خانواده این کودک با اعلام این خبر گفت: بسیج مستضعفان و سپاه پاسداران آمادگی دارد، یا هزینه های درمانی وی را پرداخت کند یا در مراکز درمانی و بیمارستانهای سپاه پاسداران کار درمانی این کودک انجام شود.
سردار قاسمی افزود: ما همچنین آمادگی داریم، اسکان و هزینه های حمل و نقل خانواده فاطمه زهرا را در مدت درمان پرداخت کنیم.
وی از صدا و سیما برای انعکاس وضعیت بیماری این کودک قدردانی کرد.

فاطمه زهرا هنرپیشه، کودک 5 ساله اهل روستای معدن قلعه زری شهرستان خوسف ، مبتلا به بیماری نادری به نام سندرم هنکام است که گفته می شود در دنیا 50 نفر به آن مبتلا هستند و در ایران تنها کودکی است که این بیماری را دارد.
کم بینایی، کم شنوایی، مشکلات ریوی و قلبی از جمله عوارض این بیماری است که این دختر کوچک هم اکنون ، همزمان به آنها دچار است .
رئیس بهزیستی خوسف گفت: سندرم هنه کام بیماری است که به علت کاهش ایمنی بدن، تمام بدن را درگیر می کند و شخص بیمار در بیشتر مواقع بیمار است.
مجیدی افزود: باید قلب و ریه فاطمه زهرا عمل جراحی شود و برای بهبود شنوایی، نیاز به سمعک ویژه دارد.
وی گفت: اداره بهزیستی به تنهایی قادر به تامین نیازهای درمانی این کودک نیست و خیران در این راه می توانند به ما کمک کنند.
آقای هنر پیشه پدر فاطمه زهرا کارگر معدن مس قلعه زری است که از عهده هزینه های بالای درمان فرزندش برنمی آید و    مجبور است فاصله 180 کیلومتری این روستا تا مرکز استان را بارها طی کند.

 

نظرات کاربران