11. ارديبهشت 1398 - 16:36
بیرجندرسا-نماینده شهر ریاضی در خراسان جنوبی گفت: ۱۳ اردیبهشت ماه جاری، مسابقه استانی شهر ریاضی در دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار می‌شود.

 

 

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایسنا، فروغ روشن روان  با بیان اینکه مسابقه شهر ریاضی برای دختران و پسران در پایه‌های ششم تا یازدهم برگزار می‌شود، اظهار کرد: ایجاد هیجان و ایجاد علاقه در دانش‌آموزان نسبت به درس ریاضی، از جمله اهداف برگزاری این مسابقه است.

وی با اشاره به اینکه این مسابقه با حضور پروفسور میرزا وزیری برگزار خواهد شد، تصریح کرد: سوالات در این مسابقه مفهومی خواهد بود و دانش‌آموزان در گروه‌های سه نفره با رمزگشایی، سوالات ریاضی را یاد می‌گیرند.

مدرس دانشگاه صنعتی بیرجند این مسابقه در سه مرحله شهرستانی، استانی و کشوری برگزار می‌شود و این مرحله استانی است، افزود: این مسابقه با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه صنعتی بیرجند، جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی، سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، آموزشگاه علمی امام علی(ع)، انجمن علمی معلمان ریاضی و روزنامه آوای خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

نماینده شهر ریاضی در خراسان جنوبی با بیان تینکه بیش از سه تیم از این مرحله با کسب امتیاز به مرحله کشوری خواهند رفت، اظهار کرد: ثبت نام از طریق انجمن علمی آموزشی معلمان ریاضی انجام می‌گیرد و ثبت نام برای دانش‌آموزان بی بضاعت به صورت رایگان خواهد بود.

روشن روان بیان کرد: ۱۳ اردیبهشت ماه جاری، این مسابقه در دانشگاه صنعتی بیرجند برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه حدود ۱۰۰ نفر از دانش‌آموزان به صورت رایگان ثبت نام کرده‌اند، یادآور شد: به تیم‌های برتر جوایزی تعلق خواهد گرفت.

نظرات کاربران