11. ارديبهشت 1398 - 13:30
مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی خبر داد
کلنگ‌زنی ساخت آشیانه بالگرد هلال احمر خراسان‌جنوبی
بیرجندرسا- مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی ضمن اشاره به مراسم کلنگ زنی ساخت آشیانه بالگرد با حمایت استانداری و سازمان برنامه و بودجه در هفته هلال احمر سال جاری،گفت: ساخت این آشیانه در مجموع ۱۲۰ میلیارد ریال هزینه در بر دارد که تا کنون ۸میلیارد ریال برای فاز اول مجموعه در پایگاه مهرشهر بیرجند تخصیص یافته است.

به گزارش خبرنگار بیرجندرسا، محمدرحیم شهریاری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک پیشاپیش هفته هلال احمر، اظهار کرد: از ۱۲ تا ۱۹ اردیبهشت به عنوان هفته هلال احمر نامگذاری شده است.

وی با اشاره به مهمترین‌ برنامه‌های پیش‌رو برای هفته هلال احمر سال جاری،تصریح کرد:برگزاری دوره توان‌افزایی در زیرکوه،افتتاح دو کانون در قاینات، بحث اهدای خون به صورت داوطلبانه در تمام پایگاه هلال احمر سطح استان، برگزاری کارگروه امداد و نجات برای نیروها و مراسم کلنگ زنی ساخت آشیانه بالگرد با اعتبار ۸ میلیارد ریال برای فاز اول در منطقه مهرشهر بیرجند با مجموع مساحت یک هزار و ۷۶۰ متر از جمله برنامه های هفته هلال احمر است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ادامه داد: مجموع اعتبار مورد نیاز برای ساخت آشیانه ۱۲ میلیارد تومان است.

شهریاری ضمن اشاره به فعالیت کانون‌های داوطلبانه جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی یادآور شد: ۳۰۷ کانون در قشر های مختلف در این خصوص در سطح خراسان‌جنوبی فعالیت می‌کنند.

وی همچنین از اعزام کاروان‌های سلامت به سه شهرستان سیل زده طبس، بشرویه و سربیشه در هفته هلال احمر سال جاری خبر داد و افزود: روز جمعه هفته جاری نیز اجرای طرح" جمعه ایمان، ایمنی و سلامت" را خواهیم داشت که همکاران هلال احمر برای انجام تست سلامت در پایگاه های نماز جمعه مستقر خواهند بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی ضمن اشاره به راه اندازی دو اتاق پراتیک در دو شهرستان استان با اعتبار ۴ میلیارد ریال،عنوان کرد:از دیگر برنامه‌های پیش رو در هفته هلال احمر سال جاری می‌توان به تخفیف ۲۰ درصدی استفاده از خدمات فیزیوتراپی و توان‌بخشی مراکز هلال و بهره‌برداری از دو سوئیت ویژه در مجتمع هلال فردوس با بیش از ۳ میلیارد اعتبار،برگزاری دوره های آموزشی برای امدادگران به تعداد ۳۰۰ نفر اشاره نمود.

شهریاری با بیان این مطلب که در مجموع بیش از ۲۴ عنوان برنامه مخوری طی هفته هلال احمر سال جاری در استان در نظر گرفته شده است،عنوان کرد:تعداد دو کانون جوانان روستایی و طلاب در شهرستان قاین در این هفته افتتاح خواهد شد و همچنین دوره توان‌افزایی در شهرستان زیرکوه نیز برای ۷۰ نفر با رویکرد توان افزایی در هفته هلال احمر برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر ۲۳ پایگاه امداد و نجات فعال در سطح استان خراسان‌جنوبی وجود دارد،بیان کرد: در مجموع ۳۰۷ کانون در حوزه‌های مختلف تحت عنوان کانون‌های هلال احمر در سطح استان فعالیت می‌کنند.

انتهای خبر/۱

نظرات کاربران