7. ارديبهشت 1398 - 15:35
مدیر آموزش و پرورش بیرجند:
۲۸ معلم نمونه بیرجندی تجلیل می شوند
بیرجندرسا-یکه خانی از تجلیل و قدردانی از ۲۸ معلم نمونه این شهرستان در هفته گرامیداشت مقام معلم خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان، «محمد حسین یکه خانی» امروز (7 اردیبهشت) در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با محوریت بزرگداشت مقام معلم، اظهار کرد: قدردانی از مقام معلم تجلیل از دانایی است و در قرآن آمده است آیا کسانی که می دانند با آنان که نمی دانند برابر هستند؟

 

مدیر آموزش و پرورش بیرجند با تبریک و بزرگداشت هفته معلم، افزود: فرهنگیان با وجود مشکلاتی که دارند اما با این وجود در بالاترین بخش اعتماد اجتماعی قرار دارند.

 

یکه خانی با اشاره به اینکه ستاد بزرگداشت هفته معلم از بهمن ماه سال گذشته تشکیل شده و فعالیت خود را آغاز کرده است، ادامه داد: امسال 28 معلم برگزیده شهرستانی، 9 معلم برگزیده استانی و یک معلم برگزیده کشوری (سیروس سورگی) از بیرجند تجلیل می شوند.

 

وی به برنامه های گرامیداشت هفته معلم در سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: دیدار با نماینده ولی فقیه خراسان جنوبی، غباروبی و عطرافشانی از مزار شهدای فرهنگی، عیادت از همکاران فرهنگی بیمار، مراسم یادبود همکاران فرهنگی متوفی و دیدار با خانواده شهدای فرهنگی از جمله این برنامه ها است.

 

مدیر آموزش و پرورش بیرجند از برگزاری مراسم سپاس معلم همزمان با روز شنبه 14 اردیبهشت خبر داد و گفت: این مراسم با حضور استاندار خراسان جنوبی در آموزشگاه ابتدایی دخترانه شاهد بیرجند برگزار می شود.

 

یکه خانی با اشاره به برگزاری برنامه تجلیل از معلمان برگزیده در سالن قلم چی همزمان با روز یکشنبه 15 اردیبهشت ماه در بیرجند، بیان کرد: گردهمایی پیشکسوتان فرهنگی و همچنین گردهمایی مدیران آموزش و پرورش ابتدایی در محل اردوگاه نوفرست برگزار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر با کمبود 300 کلاس درس در بیرجند مواجه هستیم و بحران فضای فیزیکی در شهر بیرجند به شدت نگران کننده است، افزود: هم اکنون 66 مدرسه دو نوبته در بیرجند فعال است که اگر کمک خیران نباشد در سال آینده مدارس دو نوبته افزایش خواهد یافت.

 

مدیر آموزش و پرورش بیرجند از برگزاری بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز خراسان جنوبی در مشهد خبر داد و بیان کرد: تعهد خیران مدرسه ساز در این جشنواره برای شهرستان بیرجند 2 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.

 

یکه خانی با تاکید بر اینکه علاوه بر ساخت مدرسه به مدرسه یاری نیاز داریم، ادامه داد: با افزایش رشته های درسی و رویکرد جدید آموزش و پرورش اما هنوز تجهیزات مدارس بروزرسانی نشده است و همگان می توانند در این راستا کمک کنند تا کیفیت آموزشی را ارتقا دهیم.

 

وی در پایان عنوان کرد: دبیرخانه دائمی جشنواره خیران مدرسه ساز خراسان جنوبی در مشهد افتتاح و راه اندازی شده است.

نظرات کاربران