3. ارديبهشت 1398 - 12:17
حسینی
بیرجندرسا-حسینی با تاکید بر اینکه برنامه های دولت در حوزه تعلیم و تربیت بدون حمایت خیرین مدرسه ساز محقق نمی شود، گفت: خیرین مدرسه ساز تجهیز مدارس نقاط مرزی را در اولویت کاری خود قرار دهند چراکه این مهم، از مهاجرت بسیاری از مرزنشینان جلوگیری می کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمد حسینی مشاور استاندار و نماینده استاندار خراسان جنوبی در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز امروز در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: آموزش و پرورش در هموار کردن مسیر تعلیم و تربیت برای فرزندان این مرز و بوم، همیشه نیازمند پشتیبانی خیران مدرسه ساز است.

وی افزود: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به ویژه در دو دهه اخیر، شاهد پیشرفت کشور در مباحث مختلف علمی بوده ایم که بخشی از این مهم، به همت همکاری و حمایت خیرین محقق شده است.

مشاور استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: امروز بزرگان، دانشمندان و نخبگان بسیاری را در سطح کشور می توان نام برد که دوران تحصیلی خود را در مدارس خیرساز گذرانده اند که این مهم، یک باقی الصالحات برای آنها محسوب می شود.

حسینی با تأکید بر اینکه برنامه های دولت در حوزه تعلیم و تربیت بدون حمایت خیرین مدرسه ساز محقق نمی شود، گفت: خیرین مدرسه ساز یک بال بزرگ در پیشرفت علمی کشور هستند.

وی از خیرین مدرسه ساز خواست، تجهیز مدارس نقاط مرزی را در اولویت کاری خود قرار دهند چراکه این مهم، از مهاجرت بسیاری از مرزنشینان جلوگیری می کند.

مشاور استاندار خراسان جنوبی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در حاشیه شهر بیرجند به ویژه شهرک های اقماری گفت: آموزش و پرورش باید زیرساخت های لازم برای حضور خیرین مدرسه ساز را در نقاط مختلف استان فراهم کند.

حسینی ضمن دعوت از تمامی خیرین مدرسه ساز برای حضور در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان که عصر امروز سوم اردیبهشت در مشهد مقدس برگزار می شود، یادآور شد: امیدوارم با حضور خیرین مدرسه ساز در این استان، شاهد درخشش و تربیت هرچه بیشتر نخبگان علمی و صدور آنها به نقاط مختلف کشور و جهان باشیم.

انتهای پیام/م

نظرات کاربران