28. فروردين 1398 - 23:33
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: از بهترین شاخصه‌های نوجوانی و جوانی «صدق» است و «صدق» و «حق» مانند دو آیینه هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا عبادی عصر امروز در دیدار صمیمی با جوانان بیرجند اظهار داشت: جوانان سرمایه جامعه بشری هستند که آثار این سرمایه بزرگ جاودان است.

وی گفت: زمانی که سخن از جوان و جوانی می‌شود تنها دوران نشاط و احساسات به ذهن می‌رسد که اگر صرفاً این باشد به یک دوران گذر مانند باقی امور دنیا ارزشی ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه سرمایه جوانی یک سرمایه ماندنی است نه رفتنی تصریح کرد: هر چند دوره جوانی سپری می‌شود اما آثار آن ماندنی است.

عبادی افزود: از بهترین شاخصه‌های نوجوانی و جوانی «صدق» است و «صدق» و «حق» مانند دو آیینه در روبروی هم هستند و حق به معنای واقعیت امر و صدق به معنای انعکاس آن واقعیت نه کم و نه زیاد است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه جوانی دوران برومندی و شکوفایی است، خاطرنشان کرد: هر کسی که بیشتر حقایق را آنچه که است به دست آورد در میدان برنده است.

عبادی اظهار کرد: بیش از آنچه که جوان تحت تاثیر مسائل شخصی، موردی و جاذبه‌های دنیوی قرار بگیرد در طبع جوانی‌اش می‌خواهد واقعیت را بداند که اگر روی این سرمایه گذاری شود به موفقیت می‌رسیم.

وی افزود: جوانان از دروغ‌، سیاست بازی‌،� مکر و حیله‌ها بَدشان می‌آیند و امروز� انتظارات در طبقه جوانان زیاد است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر جوانی به ویژه در زمانی که پُست و مقامی دارد خود را نسازد آن وقت از صدق که مطابقت با حق است خارج می‌شود.

عبادی با بیان اینکه سرمایه بزرگ حق شناسی و حق پرستی در قلب ما است بنابراین ترس برای ما معنی ندارد بیان کرد: امروز دنیا به دست دیوانه‌ها افتاده و عده‌ای وحشی بر دنیا مسلط شدند.

وی عنوان کرد: سمبل عدالت طلبی در اربعین حسینی مشاهده می‌شود و در این روز مسلمان و غیرمسلمان با اتحاد و انسجام در برابر دشمنان ایستادگی می‌کنند و آن موکب‌هایی که در مسیر اربعین حسینی بودند، امروز این موکب‌ها در خدمت جامعه بشری و خدمت‌رسانی به مردم سیل زده و در مقابل دشمنان ایجاد شده است.

نظرات کاربران