28. فروردين 1398 - 15:14
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:
آسیب‌های اجتماعی ریشه در نبود تقوای الهی دارد
بیرجندرسا-مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه اگر تقوای به خدا و خداباوری باشد، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی شکل نمی‌گیرد، گفت: آسیب‌های اجتماعی موجود ریشه در عدم خداباوری دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، حجت‌الاسلام احمد رضایی صبح چهارشنبه در جلسه کمیته فرهنگی پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به شعار سال جاری مبنی بر «رونق تولید» بیان کرد: شکوفا شدن این شعار نیازمند داشتن برنامه و نقشه راهی مطلوب از سوی مردم و مسئولان است.

حجت‌الاسلام رضایی با بیان اینکه متأسفانه در بسیاری از افراد در تولید فکر عقب هستند، افزود: اگر تولید فکر بالا باشد، نقش‌آفرینی مفید و مثمر ثمر داریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به ولادت حضرت علی‌اکبر (ع) اظهار کرد: در حدیثی از امام صادق آمده است: «علیک بتقوی الله و الورع والاجتهاد و صدق الحدیث و أداء الأمانة و حسن الخلق و حسن الجوار و کونوا دعاة الناس بغیر ألسنتکم». بر تو باد به تقوای الهی و تلاش و راست‌گویی و امانت‌داری و خوش‌اخلاقی و حسن جوار، مردم را با غیر زبان‌هایتان دعوت کنید.

وی با بیان اینکه اگر تقوای به خدا و خداباوری درست شود، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق شکل نمی‌گیرد، گفت: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه ریشه در عدم خداباوری و نداشتن تقوای الهی دارد.

حجت‌الاسلام رضایی با بیان اینکه اگر دین و مذهب درست عمل شود به مدینه فاضله دست می‌یابیم، افزود: گفت: همچنین اگر تقوا در جامعه درست شود و همه انسان‌ها خود را در محضر خدا ببینند، مشکلات اجتماعی و فردی به وجود نمی‌آید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تأکید کرد: باید با عمل خود فرهنگ‌سازی کنیم بنابراین می‌طلبد با رفتار خود در جامعه باعث هدایت دیگران شویم.

 

نظرات کاربران