26. فروردين 1398 - 16:11
بیرجندرسا-سامانه بارشی تا امشب در برخی مناطق خراسان جنوبی سبب جاری شدن رواناب و آبگرفتگی معابر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، کارشناس هواشناسی استان گفت: براساس الگوی نقشه ها و تصاویر ماهواره هواشناسی امروز و امشب با ادامه فعالیت سامانه بارشی گاهی وزش باد شدید،بارش باران و رعد و برق، تشکیل مه و در مناطق کوهستانی و مستعد بارش تگرگ قابل پیش بینی است.

خانم لطفی افزود: در این مدت احتمال وقوع رواناب در برخی مناطق  شهرستانهای زیرکوه و درمیان، شمال طبس، بشرویه، سربیشه، فردوس و سرایان وجود دارد و ممکن است در شهرستانهای زیرکوه و درمیان سبب سیلابی شدن مسیل‌ها شود.

وی با بیان اینکه سامانه تا ظهر فردا به صورت ضعیف در شمال شرق استان فعال است، گفت: اما از بعداز ظهر فردا با خروج سامانه بارشی بتدریج کاهش ابر در منطقه رخ  می دهد.

بنا به گفته کارشناس هواشناسی استان امشب دمای هوا به طور نسبی کاهش 4 تا 6 درجه ای دارد و  از فردا روند تغییرات دما افزایشی خواهد بود.

درشبانه روز گذشته خوسف با حداکثر دمای 19 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و سربشه و فردوس با حداقل 8 درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین شهرهای استان بودند.

تغییرات دمایی مرکز استان در این مدت بین 9 و 17 درجه سانتیگراد بالای صفر بود که پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز با 4درجه کاهش به 13 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.

نظرات کاربران