26. فروردين 1398 - 16:07
بیرجندرسا-مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی گفت: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد برای ساخت مدرسه شش کلاسه اتباع بیگانه در شهر بیرجند موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، محمدرضا بیکی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه‌ای مشترک که با حضور نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، مدیرکل دفتر اتباع استان و مدیرکل نوسازی مدارس برگزار شد اظهار داشت: در این جلسه از مشارکت نمایندگی کمیساریای عالی در ساخت فضاهای آموزشی در استان خراسان جنوبی قدردانی شد.

وی گفت: نخستین پروژه آموزشی مورد مشارکت کمیساریای عالی سازمان ملل در استان مدرسه 12 کلاسه کمیساریا بوده که با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال در مهرماه سال گذشته به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر دانش آموزان در این فضای آموزشی مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی افزود: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته در این جلسه، ساخت مدرسه شش کلاسه دیگر در شهر بیرجند مورد موافقت ضمنی قرار گرفت که امیدواریم به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

بیکی گفت: در این جلسه تندیس بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خراسان جنوبی به نماینده عالی کمیساریای عالی سازمان ملل اهداء شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 2 هزار و 275 دانش آموز افغان شامل پسر و دختر در مدارس خراسان جنوبی مشغول تحصیل هستند که از این تعداد یک هزار و 499 دانش آموز در شهرستان بیرجند تحصیل می‌کنند.

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی بیان کرد: سال تحصیلی گذشته نیز 2 هزار و 894 دانش آموز افغان در خراسان جنوبی تحصیل کردند.

نظرات کاربران