26. فروردين 1398 - 15:47
بیرجندرسا-فرماندار درمیان گفت: در پی بارندگی‌های 24 ساعت گذشته یک واحد مسکونی در شهر اسدیه این شهرستان تخریب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،محمد بشیری‌زاده از آماده‌باش 30 دستگاه اجرایی شهرستان خبر داد و اظهار داشت: کلیه این دستگاه‌ها از روز جمعه تا صبح روز چهارشنبه در حال آماده‌باش هستند.

وی با اشاره به بارندگی‌های روز اخیر در این شهرستان، بیان داشت: بیشترین میزان بارش‌ها تا صبح امروز در کلاته گاویچ با ثبت 54 میلی‌متر بوده است.

فرماندار درمیان تبیین کرد: طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده بارش‌ها در این شهرستان شدت گرفته و موجب رواناب، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها خواهد شد.

بشیری‌زاده با اعلام اینکه از ابتدای فعالیت سامانه بارشی در شهرستان تاکنون به 10 خودروی گرفتار در سیل امداد رسانی شد، تصریح کرد: این خودروها در نقاط مختلف شهرستان در سیل گرفتار شده بودند که توسط نیروهای امدادی هلال‌احمر شهرستان نجات پیدا کردند.

وی اعلام کرد: همچنین روز گذشته یک واحد مسکونی در خیابان کشاورز شهر اسدیه بر اثر بارندگی‌ها تخریب شده که خوشبختانه خسارت جانی در بر نداشته است.

فرماندار درمیان با بیان اینکه تاکنون خسارت جدی در سطح شهرستان گزارش نشده، تبیین کرد: طی این مدت انسداد موقتی در جاده‌های خاکی و روستایی و عبور روان سیلاب از روستاهای اسکندر، گزیک و قهستان گزارش شده است.

نظرات کاربران