25. فروردين 1398 - 19:51
بیرجندرسا- رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) خراسان جنوبی گفت: با توجه به اخطاریه های هواشناسی مبنی بر شدت بارندگی در استان با تدبیر ستاد مدیریت بحران و فرمانده انتظامی ورودی های بند دره و بند امیرشاه بیرجند از عصر امروز (یکشنبه) مسدود شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،سرهنگ علیرضا عباسی  افزود: هنگام بارندگی ها شهروندان به سمت مناطق تفریحی و گردشگری بند دره و بند امیرشاه بیرجند می روند که برای جلوگیری از حوادث احتمالی این مسیرها تا اطلاع ثانوی مسدود است.
وی بیان کرد: همچنین با همکاری پلیس تردد در ورودی های میدان قتلگاه بیرجند (بهشت متقین) به دلیل جمع شدن روان آب در کف قتلگاه انجام نخواهد شد.
رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی اظهار داشت: از عصر امروز تا ظهر فردا پل موسی بن جعفر (ع) بیرجند به صورت موقت بازگشایی می شود به این صورت که خروجی ترددها به سمت میدان امام حسین (ع) خیابان های انقلاب و جمهوری اسلامی خواهد بود.

** آبگرفتگی در شهر بیرجند
وی گفت: در مرکز استان امروز به مدت نیم ساعت خیابان غفاری تقاطع نیروگاه و میدان دوم سجادشهر به دلیل آبگرفگتی مسدود شد اما اکنون محدودیت تردد در بیرجند وجود ندارد.
سرهنگ عباسی یادآور شد: اکنون بلوار اصلی شهر حاجی آباد زیرکوه تا سه راهی آبیز به دلیل آبگرفتگی مسدود است.
وی گفت: شهر قاین نیز پل زیرگذر شهرک ولی عصر (عج) به دلیل آبگرفتگی مسدود است و در شهرهای بشرویه، طبس، سرایان و درمیان بارندگی ادامه دارد اما مشکل خاص و محدودیت تردد وجود ندارد.
سامانه بارشی جدید روز گذشته (شنبه) از سمت جنوب و غرب استان وارد خراسان جنوبی شد و با شدت زیاد تمامی شهرستان های استان را فرا گرفت ولی در مناطق شرقی و جنوبی شدت بیشتری دارد.
این سامانه تا روز چهارشنبه هفته جاری در استان فعال است و اوج بارندگی ها برای روزهای یکشنبه و دوشنبه پیش بینی می شود.
با توجه به اخطاریه و هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران کشور و پیش بینی بارندگی های سنگین و شدید در منطقه، 302 تیم امدادی و عملیاتی در استان خراسان جنوبی به حالت آماده باش کامل درآمدند.
بارش های امروز (یکشنبه) موجب جاری شدن روان آب در برخی شهرستان های استان از جمله طبس، سربیشه، زیرکوه، نهبندان، درمیان و خوسف شد و برخی راه های استان را مسدود کرد.
تاکنون به 500 نفر گرفتار در بارندگی و سیلاب این استان امدادرسانی شده است.

نظرات کاربران