25. فروردين 1398 - 15:59
بیرجندرسا-کارشناس اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: با توجه به همدیدی و آینده نگری نقشه های پیش یابی هواشناسی فعالیت سامانه بارشی در 24 ساعت آینده تشدید می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،فاطمه زارعی افزود: تا روز سه شنبه هفته جاری ادامه فعالیت موج بارشی در شرق کشور مورد انتظار است که سبب وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق شدید، بارش تگرگ و برخورد صاعقه خواهد شد.
وی با بیان اینکه بارش های سنگین را از امروز تا فردا (دوشنبه) در استان شاهد خواهیم بود تصریح کرد: وقوع روان آب، آبگرفتگی معابر روستایی و شهری، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی و ایجاد اختلال در ترددهای جاده ای قابل پیش بینی است.
کارشناس هواشناسی خراسان جنوبی گفت: در 24 ساعت گذشته حسین آباد نهبندان با 24 میلیمتر بارندگی بیشترین میزان بارندگی را به ثبت رساند و چاهداشی نهبندان و سرند دیهوک به ترتیب با 17 و 16میلیمتر بارندگی در رتبه های بعدی هستند.
وی افزود: بیشترین بارندگی 24 ساعت آینده مربوط به شهرستان های زیرکوه و درمیان خواهد بود.
با توجه به اخطاریه و هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران کشور و پیش بینی بارندگی های شدید در منطقه، 302 تیم امدادی و عملیاتی در استان خراسان جنوبی به حالت آماده باش کامل درآمدند.
سامانه بارشی جدید دیروز (شنبه) از سمت جنوب و غرب استان وارد خراسان جنوبی شد و تمامی شهرستان های استان را فراگرفت ولی در مناطق شرقی و جنوبی شدت بیشتری دارد.

نظرات کاربران