24. فروردين 1398 - 16:50
بیرجندرسا- فرماندار خوسف گفت: با توجه به پیش بینی های هواشناسی و اخطاریه های صادر شده توسط شورای مدیریت بحران استان و شهرستان در خصوص سیلابی شدن مسیل ها و امکان مخاطرات طبیعی، دستور تخلیه 2 نقطه آبادی در شهرستان صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،محمد شفیعی که روز شنبه به همراه اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان خوسف از مناطق روستایی و بندهای خاکی این شهرستان بازدید می کرد، به خبرنگار ایرنا گفت: تمامی مدارس روستایی شهرستان نیز در روز یکشنبه تعطیل خواهد بود.
وی با اشاره به ماهیت رگباری بارش های بهاری بیان کرد: مردم باید به اطلاعیه های هواشناسی و مدیریت بحران استان و شهرستان توجه ویژه داشته باشند.
فرماندار خوسف گفت: پس از بارندگی های روز گذشته (جمعه) در شهرستان خوشبختانه خسارت جدی به راه های روستایی و اصلی، منازل مسکونی و قنوات وارد نشده است.
وی اظهار داشت: پس از بارندگی ها تا روز جاری فقط در برخی جاده ها پشت برخی روان آب ها عده ای از مسافران و گردشگران گرفتار شده بودند که با تلاش های نیروهای نظامی، امدادی و راهداری به سلامت به مقصد رسیدند.
شفیعی گفت: در حال حاضر تمامی نیروهای امدادی، نظامی و راهداری در آمادگی کامل هستند و امیدواریم این بارش ها کمترین میزان خسارت را در پی داشته باشد.
وی تصریح کرد: شهرستان خوسف به دلیل پراکندگی بسیار زیاد و فاصله طولانی برخی روستاها با مرکز شهرستان نیازمند توجه ویژه است و لازم است از تمامی امکانات برای به حداقل رساندن خسارت های احتمالی استفاده شود.
فرماندار خوسف افزود: تمامی امکانات و ماشین آلات شهرداری ها، دهیاری ها و افراد شخصی برای کاهش خسارت های احتمالی در آماده باش کامل است.
شهرستان خوسف در فاصله 36 کیلومتری بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی است.
استان مرزی خراسان جنوبی 11 شهرستان دارد.
سامانه بارشی جدید از امروز تا چهارشنبه در خراسان جنوبی فعال است و پیش بینی می شود اوج بارش ها در این استان روزهای یکشنبه و دوشنبه باشد.

نظرات کاربران