24. فروردين 1398 - 16:47
بیرجندرسا- دادستان عمومی و انقلاب بیرجند گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران امروز (شنبه) از تمامی نقاطی که احتمال وقوع بحران از نظر سیلاب وجود داشت، بازدید و دستورات لازم صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، سید حسین مقدس روز شنبه در حاشیه بازدید فرماندار، دادستان و شهردار بیرجند از مناطق مختلف مرکز استان و مناطق مستعد وقوع سیل در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به هشدارهای هواشناسی در خصوص وقوع سیلاب در استان، در حد توان و مقدورات پشتیبان دستگاه های اجرایی بوده و هر جا لازم باشد دستورات قضایی را برای پیشگیری از سیلاب صادر می کنیم.
وی بیان کرد: برخی معابر محل تردد خودروهای سواری به ویژه ورودی خیابان احمدی روشن مهرشهر بیرجند به دلیل جمع شدن آب باران مشکل ایجاد شده بود که دستورات قضایی برای رفع مشکل صادر شد.
دادستان عمومی و انقلاب بیرجند اظهار داشت: در بازدید از این محل که به دلیل عدم ساماندهی معبر آب باران مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرده بود، دستور داده شد دستگاه های مسئول از جمله شرکت آب منطقه ای و شهرداری نسبت به تعیین تکلیف مسیر تا 10 روز آینده اقدام کنند.
وی گفت: با توجه به هشدارهای هواشناسی و ورود سامانه بارش های رگباری به استان، با دستور قضایی هر موضوعی که ممکن است در راستای بحران سیلاب مشکل ایجاد کند با همکاری دستگاه های اجرایی حل و فصل می شود.
با حضور فرماندار، شهردار و دادستان بیرجند، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان از مناطق مستعد سیل، رودخانه ها و معابر ورودی و خروجی رودخانه های شهرستان بیرجند بازدید و دستورات قضایی لازم در خصوص بازگشایی مسیر رودخانه ها و آماده باش دستگاه های اجرایی صادر شد.
سامانه بارشی جدید از امروز تا چهارشنبه در خراسان جنوبی فعال است و پیش بینی می شود اوج بارش ها در این استان روزهای یکشنبه و دوشنبه باشد.

نظرات کاربران