24. فروردين 1398 - 15:51
بیرجندرسا-امام جمعه درمیان با بیان اینکه درمیان نیازمند تاسیس مدارس جدید است، گفت: در اسدیه نیازمند تاسیس حداقل ۳ مدرسه جدید و ۳خوابگاه هستیم و با اطلاع رسانی کردن کمبودها می توانیم باعث جذب خیّرین مدرسه ساز شویم.

به گزارش خبرنگار بیرجندرسا، حجت الاسلام مصیب خزاعی امام جمعه درمیان امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: اگرچه در بسیاری از شهرها با وجود کمبود دانش آموز، مدرسه وجود دارد اما این موضوع در درمیان بر عکس است .

وی با اشاره به اینکه هر سال تعداد دانش آموزان درمیان در حال افزایش است، گفت: مدرسه خانه دوم دانش آموزان محسوب می شود و حتی اهمیت مدرسه  به خاطر پرداختن به دانش و علم ممکن است از خانه اول نیز بالاتر باشد.

امام جمعه درمیان اعلام کرد: خوشبختانه در این سال ها خیرین مدرسه ساز اقدام به ساخت مدارس کرده اند و در این مسیر بنیاد برکت و آموزش و پرورش نیز در زمینه مدرسه سازی کارهای خوبی در شهرستان درمیان انجام داده اند اما کافی نیست.

حجت الاسلام خزاعی افزود: مدارس کانکسی بسیاری در درمیان وجود دارد اما هنوز درمیان نیازمند تاسیس مدارس جدید است و با توجه به مرزی و محروم بودن منطقه نیاز است که خیرین مدرسه ساز به این شهرستان توجه بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در اسدیه نیازمند تاسیس حداقل سه مدرسه جدید و سه خوابگاه هستیم، ادامه داد: برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در جذب کمک های خیرین بسیار تاثیرگذار است.

امام جمعه درمیان خاطرنشان کرد: باید نیازهای خود را به گوش مسئولان برسانیم تا بتوانند نسبت به جذب خیرین اقدام کنند و اگر تحرکی نداشته باشیم به نتیجه ای نخواهیم رسید.

انتهای پیام/م

نظرات کاربران