22. فروردين 1398 - 12:41
بیرجندرسا-هر گرم طلای ۱۸عیار در پنجشنبه (۲۲ فروردین) به قیمت ۴۴۴ هزار و ۴۰۰ تومان ارزشگذاری شده است و در بازار سکه نیز سکه بهار آزادی طرح جدید با قیمت ۴ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان مبادله می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از خبرگزاری شبستان،هر گرم طلای ۱۸عیار امروز (پنجشنبه 22 فروردین ماه) ۴۴۴ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۳۰۹دلار معامله می‌شود این در حالی است که (چهارشنبه 21 فروردین) هر گرم طلای 18 عیار ۴۵۶ هزار و ۷۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده بود و ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۳۰۵٫۷۳دلار معامله می شد.

 

بنابراین گزارش امروز (22 فروردین) در بازار سکه نیز سکه بهار آزادی طرح جدید، سکه بهار آزادی طرح قدیم، نیم سکه بهار آزادی، ربع سکه بهار آزادی و سکه یک گرمی به ترتیب به قیمت های 4 میلیون و 790 هزار تومان، 4 میلیون و 650 هزار تومان، 2 میلیون و 770 هزار تومان، یک میلیون و 750 هزاز تومان و 929 هزار تومان ارزشگذاری شده است.

 

این گزارش می افزاید: در روز گذشته سکه بهار آزادی طرح جدید به قیمت 4 میلیون و 995 هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم به قیمت 4 میلیون و 798 هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی به قیمت 2 میلیون و 830 هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی به قیمت یک میلیون و 759 هزار تومان و سکه یک گرمی به قیمت 900 هزار تومان مبادله می شد.

 

همچنین در بازار ارز نیز در روز جاری (پنجشنبه 22 فرودین) دلار، یورو، پوند انگلیس، درهم، لیر، یوان چین، دلار کانادا، دلار استرالیا و کرون سوئد در بازار آزاد به ترتیب با قیمت های 13 هزار و 860 تومان، 15 هزار و 700 تومان، 18 هزار و 200 تومان، 3 هزار و 810 تومان، 2 هزار و 450 تومان، 2 هزار و 50 تومان، 10 هزار و 250 تومان، 10 هزار و 150 تومان و هزار و 490 تومان مبادله می شود. صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را ۱۳ هزار و ۷۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۳ هزار و ۶۵۰ تومان خریداری می‌کنند. همچنین صرافی های بانکی یورو را به قیمت 15 هزار و 450 هزار تومان از مردم خریداری می کنند و با قیمت 15 هزار و 550 تومان به مردم می فروشند.

 

این در حالی است که روز گذشته دلار، یورو، پوند انگلیس، درهم، لیر، یوان چین، دلار کانادا، دلار استرالیا و کرون سوئد در بازار آزاد به ترتیب با قیمت های 14 هزار و 200 تومان، 16 هزار و 200 تومان، 18 هزار و 650 تومان، 3 هزار و 920 تومان، 2 هزار و 540 تومان، 2 هزار و 150 تومان، 10 هزار و 600 تومان، 10 هزار و 200 تومان، هزار و 540 تومان مبادله شد.

 

بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز (22 فروردین) اعلام کرد که براساس آن نرخ ۲۴ ارز از جمله پوند انگلیس و یورو نسبت به روز چهارشنبه افزایش و قیمت ۹ واحد پولی دیگر از کاهش یافت. نرخ ۱۴ ارز از جمله دلار ثابت بود. بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز «پنجشنبه ۲۲ فروردین ماه ۹۸» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین روز جاری هر پوند انگلیس با ۱۸۷ ریال افزایش نسبت به روز گذشته ۵۵ هزار و ۱۹ ریال و هر یورو نیز با ۶۷ ریال رشد ۴۷ هزار و ۳۶۳ ریال ارزش‌گذاری شد.

 

افزون بر این، هر فرانک سوئیس ۴۱ هزار و ۹۰۲ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۵۳۵ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۹۴۵ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۳۴۵ ریال، روپیه هند ۶۰۸ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۴۹ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۲۹ هزار و ۶۵۷ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۷ هزار و ۸۱۷ ریال، دلار هنگ‌ کنگ ۵ هزار و ۳۵۵ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۵ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۴۸۰ ریال قیمت خورد.

 

از سویی دیگر، نرخ دلار نیوزیلند ۲۸ هزار و ۳۹۰ ریال، راند آفریقای جنوبی ۳ هزار و ۱۶ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۳۸۹ ریال، روبل روسیه ۶۵۴ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۲۲ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۳۰ هزار و ۶۱ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۳ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۳۵ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۴۹ هزار و ۸۱۶ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۴۰۶ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۷۸۶ ریال تعیین شد.

 

افزون بر این نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۶۴۸ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۱۹۶ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۲۵۵ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۲ هزار ۷۲ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۲۰۱ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۶ هزار و ۸۳۰ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۴۹ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۸۶ ریال، لاری گرجستان ۱۵ هزار و ۵۹۱ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۶۸ ریال، افغانی افغانستان ۵۴۴ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۸۶۱ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۵۸ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۰ هزار و ۹۹۹ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۰ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۲ هزار و ۱ ریال ارزش‌گذاری شد./

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران