21. فروردين 1398 - 16:29
بیرجندرسا-کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی از ورود سامانه بارشی سنگین به جو خراسان‌جنوبی طی هفته آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس،جواد نخعی از ورود سامانه بارشی قوی به جو استان خراسان‌جنوبی طی هفته آینده خبر داد و اظهار داشت: از شنبه تا سه‌شنبه هفته آینده بارش‌های سنگینی را در منطقه خراسان‌جنوبی خواهیم داشت.

وی با اعلام اینکه فعالیت این سامانه بارشی در روزهای یکشنبه و دوشنبه سبب وقوع رواناب، آبگرفتگی معابر شهری و روستایی، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها در استان خواهد شد، بیان داشت: این سامانه بارشی کل استان را فرا خواهد گرفت ولی در نیمه شرقی استان فعالیت بیشتری خواهد داشت و بارش‌های سنگینی در بر خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی با اشاره به فعالیت سامانه بارشی طی 24 ساعت گذشته، گفت: طی این مدت از ایستگاه‌های انارستانک فردوس 16میلی‌متر، سرند فردوس 14 میلی‌متر، فردوس و فتح‌آباد فردوس 13 میلی‌متر، باغستان و دیهوک 7 میلی‌متر، سرایان و خضری و طاهر‌آباد فردوس و خرو طبس 6 میلی‌متر، آبیز حاجی‌آباد زیرکوه و سرند دیهوک حدود 4 میلی‌متر، طبس و بیرجند و معصوم‌آباد زیرکوه حدود یک میلی‌متر بارش گزارش شده است.

نخعی بیان داشت: با توجه به الگوی نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و تصاویر ماهواره‌ای امروز تا تابعداز ظهر و عمدتا در شب فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی و بخش مرکزی استان فعال خواهد بود.

وی افزود: برای برخی نقاط سربیشه، درمیان، بخش مرکزی بیرجند و زیرکوه احتمال وقوع رواناب نیز دور از انتظار نیست.

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برای فردا ظهر و عصر برای نواحی جنوبی به‌ویژه سربیشه و نهبندان وزش تندباد و افزایش ابر همراه با رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود، اضافه کرد: همچنین از ظهر جمعه تا شب نیز بارش‌هایی به‌صورت پراکنده در منطقه خواهیم داشت.

نخعی تبیین کرد: در24  ساعت گذشته شهرستان‌های قاین، سربیشه و سرایان مشترکاً با کمینه دمای 11 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و شهرستان طبس با بیشینه دمای 28 درجه سانتی‌گراد به ترتیب سردترین و گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند.

وی اعلام کرد: تغییرات دمای هوای مرکز استان نیز بین 12 و 23 درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده ضمن اینکه دمای فعلی بیرجند 13 درجه سانتی‌گراد است که نسبت به ساعت مشابه روز گذشته 4 درجه افزایش را نشان می‌دهد.

نظرات کاربران