20. فروردين 1398 - 12:07
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: در برخی موارد خود افراد می خواهند که در منطقه بمانند اما به خاطر ایجاد مشکلات فراوان ناچار است که محل زندگی اش را ترک و به دیگر استان ها مهاجرت کند، و این اقدام باعث می شود که برای دولت، جامعه و خودش مشکلاتی ایجاد کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، امروز در دیدار با مدیرکل و جمعی از کارکنان بنیاد مسکن استان اظهار کرد: ما در هر ساعتی که با خود خلوت می کنیم باید آرمان هایی که امام راحل برای آن انقلاب کردند را مد نظر قرار دهیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: در آرمان های امام که آرمان های اسلامی و دین است، کرامت، آزادی و استقلال انسان سرلوحه کار قرار دارد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی تصریح کرد: یکی از استقلال های خانوادگی، منزل دار شدن است، اما متاسفانه در 5 سال اخیر آنچه به وزارت مسکن ارتباط داشته، نارضایتی بسیار  بوده است.

وی با اشاره به اینکه باید توجه بیشتری نسبت به مردم روستا شود، ادامه داد: گاهی از ناحیه مردم روستا درد دل هایی می شود که باید نسبت به سهولت واگذاری زمین به جوانی که می خواهد در روستا بماند، اقدامات ویژه ای صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ابراز داشت: زمین های زیادی وجود دارد، لذا باید منابع طبیعی به بنیاد واگذار کند و بنیاد نیز به عنوان سازمانی که در دسترس همه ی افراد قرار دارد اقدامات لازم را جهت نیاز افراد متقاضی مهیا سازد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با بیان اینکه اگرچه باید اقدامات قانونمند صورت گیرد اما نباید سختی و دشواری وجود داشته باشد، گفت: یک سری از کارها، بخش نامه ای است که به اجرا گذاشته می شود اما باید در حین اجرا عیوب و نقص ها مشاهده و برای اصلاح قوانین و مقررات پیشنهاداتی ارائه گردد زیرا افرادی که مباشر هستند نسبت به افرادی که از دور می نگرند، بهتر مشکل مردم را درک می کنند و می دانند راه حل مشکل در کجاست.

وی اضافه کرد: باید در تسهیل زندگی مردم کویر که بسیاری از آن ها نیز مرز نشین هستند و باید امتیاز بسیاری به آن ها داد که در آن شرایط سخت بمانند، اقدامات قابل توجهی صورت داد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: در برخی موارد خود افراد می خواهند که در منطقه بمانند، اما به خاطر ایجاد مشکلات فراوان ناچار است که محل زندگی اش را ترک و به دیگر استان ها مهاجرت کند، و این اقدام باعث می شود که برای دولت، جامعه و خودش مشکلاتی ایجاد کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: افرادی که مباشر امور مردم هستند، باید آن مواردی که در بخشنامه ها آمده و جوابگوی مردم نیست را دقیقا به صورت علمی، کارشناسانه و تجربی به مسئولان بالادستی منتقل و شرایط را تسهیل و مساعد کنند.

 

انتهای پیام/ط

نظرات کاربران