19. فروردين 1398 - 16:27
بیرجندرسا-رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه موضوع هنر در بسیاری از حوزه‌ها مشترک بوده و هیچ دستگاهی وجود ندارد که نسبت به آن دغدغه نداشته باشد، گفت: اما متأسفانه هنرمندانی که قصد دارند کار تولیدی انجام دهند دست خالی هستند که باید این دغدغه‌ها تبدیل به اثر شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، مجید کریمیان صبح امروز در نشست خبری پیرامون هفته گرامیداشت هنر انقلاب اسلامی اظهارداشت: در راستای گرامیداشت هفته هنر انقلاب، مقام معظم رهبری در سال های اخیر در بحث جبهه جنگ نرم تأکیدات ویژه‌ای انجام داده و در مناسبت‌های مختلف بر بحث هنر توجه و تأکید نموده‌اند.

وی با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های حوزه هنری تربیت نیروی متعهد در حوزه هنر انقلاب و پشتیبانی در حوزه تولید آثار هنری است تصریح کرد: جبهه جنگ نرم جبهه‌ای نیست که تنها با فعالیت یک نهاد بتوان آن را تأمین نمود بلکه نیاز به اعزام نیروی عمومی در این جبهه است.

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی با تأکید بر اینکه نباید در جنگ نرم جزیره‌ای عمل کرد و باید همه دستگاه‌ها در این حوزه پای کار باشند، یادآور شد: یکی از دلیل ایجاد هفته هنر انقلاب الگوسازی در عرصه هنر انقلاب برای نسل جوان است.

کریمیان با اشاره به اینکه موضوع هنر در بسیاری از حوزه‌ها مشترک بوده و هیچ دستگاهی وجود ندارد که نسبت به آن دغدغه نداشته باشد، اذعان داشت: اما متأسفانه هنرمندانی که قصد دارند کار تولیدی انجام دهند دست خالی هستند که باید این دغدغه‌ها تبدیل به اثر شود.

وی با بیان اینکه الگوسازی در فعالان هنری باید صورت گیرد، افزود: شخصیت‌های ویژه‌ای که در دهه 60 حوزه هنری را معرفی کرده‌اند باید به عنوان الگو شناسایی و معرفی شوند که هفته هنر انقلاب در جهت ساماندهی هنرمندان می‌تواند مؤثر باشد.

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی هفته هنر انقلاب را مانوری بر تولیدات و اثرات هنری با تأکید بر دو موضوع الگوسازی برای نسل جوان و ساماندهی تمامی دستگاه‌ها در حوزه هنر انقلاب عنوان کرد و گفت: جبهه هنر انقلاب تاکنون تولیدات خوبی داشته است.

کریمیان با اشاره به اینکه امسال چهارمین برگزاری هفته هنر انقلاب است، یادآور شد: در هفته هنر انقلاب در دو حوزه تخصصی هنرمندان و حوزه عمومی برنامه‌ها برنامه‌ریزی می‌شود.

وی با بیان اینکه آنچه در این هفته برای حوزه هنری مهم بوده، عرضه هنر برای عموم مردم است، اضافه کرد: باید هنر برای عموم مردم قابل فهم بوده و اگر این گونه نباشد نمی‌تواند بار هنری جامعه را به دوش بکشد.

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی با اشاره به برخی از برنامه‌های مهم هفته هنر انقلاب در استان گفت: دیدار هنرمندان با نماینده ولی فقیه در استان روز سه شنبه 20 فروردین‌ماه جاری، برگزاری شب شعر در دفتر نماینده ولی فقیه در شب سه شنبه 20 فروردین‌ماه جاری با همکاری بسیج هنرمندان و انجمن شعر آستان قدس رضوی، مراسم نکوداشت شهید آوینی در محل سالن گلبانگ روز چهارشنبه 21 فروردین‌ماه جاری، غبارروبی مزار شهدا پنج شنبه 22 فروردین‌ماه، برگزاری تئاتر روزهای بی‌قوام با موضوع انقلاب ساعت 19 روز پنج شنبه 22 فروردین‌ماه، برگزاری نمایشگاه آثار تجسمی و نمایشگاه کتاب در محل نماز جمعه بیرجند، افتتاح نمایشگا دونالد سلمان در نگارخانه بهمن در روز 24 فروردین‌ماه جاری، نشست شاهنامه خوانی با موضوع جنبه‌های حماسی شاهنامه، برنامه نقد فیلم در محل حوزه هنری، افتتاح نمایشگاه عکس عشایر در نگار خانه بهمن 27 فروردین‌ماه، برگزاری جشن هنر انقلاب، شب خاطره، نقد شعر جوان، اختتامیه جشنواره سرود، ورک شاپ گرافیک و برگزاری جشن با مشارکت مسجد امام هادی از جمله این برنامه‌ها است.

کریمیان ادامه داد: برآورد می‌شود امسال در هفته هنر انقلاب اسلامی بیش‌از 100 برنامه توسط حوزه هنری در استان اجرا گردد.

وی خاطرنشان کرد: امسال در هفته هنر انقلاب اسلامی در استان سه اتفاق مهم از جمله برگزاری ورک‌شاپ تخصصی گرافیک با عنوان طوفا شن، جشنواره سرود خاوران و برگزاری نخستین جشنواره استانی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد صورت می‌پذیرد.

نظرات کاربران