17. فروردين 1398 - 9:58
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان قاین اعلام کرد؛
بازدید بیش از ۲۴ هزار زائر و مسافر از امامزادگان و بقاع متبرکه قاین
بیرجندرسا-رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان قاین گفت: از ابتدای شروع طرح آرامش بهاری تا ۱۰ فروردین‌ماه ۲۴ هزار زائر و مسافر از بقاع متبرکه امامزادگان تحت مدیریت اوقاف در قاینات بازدید کردند.

حجت‌الاسلام حسین رحیمی رئیس اوقاف شهرستان قاین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاریبیرجند رسا ، با بیان اینکه بقاع متبرکه و امامزادگان نقش مهمی در راستای خدمت‌رسانی به مسافران و زائران در ایام نوروز دارند، اظهار داشت: در همین راستا طرح آرامش بهاری با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی در 8 امامزاده و بقعه متبرکه شهرستان اجرا می‌شود.

وی بیان داشت: هم‌اکنون طرح آرامش بهاری در امامزاده زید قاین، امامزاده حسن و افضل(ع)، امامزاده زیدالنار آفریز، بقعه متبرکه بوذرجمهر، امامزاده بی‌بی زبیده خاتون(س)، امامزاده مسعود شندان عرب، امامزاده عبدالله بادامک و امامزاده محمد روستای مهنج در حال برگزار است.

رئیس اوقاف شهرستان قاین با اشاره به برپایی 4 خیمه معرفت و همکاری 5 مبلغ بومی و غیر بومی در طول اجرای طرح، تبیین کرد: خیمه معرفت در امامزادگان در قالب 6 غرفه شامل غرفه گفتمان دینی، غرفه عفاف و حجاب، غرفه پاسخگویی به مسائل شرعی، غرفه کودکان(با عنوان قرآن بخوان و جایزه بگیر و غرفه نقاشی) و غرفه همه واقف باشیم به منظور معرفی وقف و آثار و برکات آن، با حضور کارشناسان متخصص و آشنا به مسائل وقف در بقاع متبرکه برپا شده است.

حجت الاسلام رحیمی با بیان اینکه در راستای تکریم از مسافران و زائران در جوار بقاع متبرکه، زائرسراهایی احداث و برای اسکان مسافرین پیش‌بینی شده، تصریح کرد: از ابتدای طرح آرامش بهاری تاکنون بیش از یک هزار و 600 نفر در زائرسراها و مکان‌های اقامتی امامزادگان اسکان داده شده‌اند.

وی اعلام کرد: از ابتدای شروع طرح آرامش بهاری تا 10 فروردین‌ماه 24 هزار زائر و مسافر از بقاع متبرکه امامزادگان تحت مدیریت اوقاف در قاینات بازدید کردند که این خدمات‌رسانی اوقاف نقش مهمی را در ستاد تسهیلات سفر شهرستان داشته و دارد.

رئیس اوقاف شهرستان قاین گفت: با توجه به تعداد قابل توجه زائران بقاع متبرکه در ایام نوروز، باید خدمات رفاهی و معنوی مناسب به زائران ارائه شود تا شعار این طرح که آرامش بهاری است به وقوع بپیوندد.

انتهای خبر/

نظرات کاربران