14. فروردين 1398 - 8:09
قدرت
بیرجندرسا-امام جمعه اهل سنت درمیان اظهار کرد:: هدف امام راحل(ره)، تشکیل جمهوری اسلامی بود نه جمهوری لیبرال و دموکرات و امروز افتخار می کنیم که جمهوری اسلامی در کشورمان حکمفرما است.

مولوی عبدالعزیز خالقی امام جمعه اهل سنت درمیان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، ضمن تبریک ۱۲ فروردین به عنوان روز جمهوری اسلامی، اظهار کرد: ۱۲ فروردین، روز رای قاطع و بی نظیر مردم ایران به تثبیت حکومت جمهوری اسلامی در ۴۰ سال قبل بود.

وی، همه‌پرسی برای استقرار جمهوری اسلامی را، یکی از افتخارات بزرگ ملت ایران دانست و افزود: در همه‌پرسی سال ۵۸ بیش از ۹۸ درصد مردم به جمهوری اسلامی آری گفتند.

امام جمعه اهل سنت درمیان همه‌پرسی سال ۵۸ را نه تنها در ایران، بلکه در سراسر دنیا بی سابقه دانست و افزود: ۱۲ فروردین نتیجه سال‌ها مبارزه امام راحل(ره) در راستای اعتلای اسلام و انقلاب بود و در چنین روزی ملت ایران برای اولین بار حکومت دلخواه خودشان را با رای خود انتخاب کردند.

مولوی خالقی ادامه داد: بدون تردید ۱۲ فروردین که روز جمهوری اسلامی ایران است، روز اعتماد به آرمان های انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) است.

وی از ۱۲فروردین به عنوان یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی یاد کرد و گفت: آنچه مسلم است آن است که مردم در این روز با رای قاطع نظام سلطنتی را به نظام جمهوری اسلامی وحکومت مردمی تغییر دادند؛ در این روز نتیجه مبارزات ضد سلطنتی و طاغوتی و همچنین شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی ملت ایران به بار نشست و نظام جمهوری اسلامی ایران به معنای واقعی شکل گرفت.

امام جمعه اهل سنت درمیان ادامه داد: استقرار نظام جمهوری اسلامی علاوه بر این‌که تحولات داخلی به همراه داشت، تغییراتی نیز در نظام بین الملل به ویژه در خاورمیانه ایجاد کرد، تغییراتی که با اهداف مستکبرین و استعمارگران همسو و سازگار نبود و دشمنی آنان علیه ملت ایران از همان لحظه بیش از پیش شد.

تشکیل حکومت اسلامی آرزوی تمام انبیاء و رسولان الهی بود

مولوی خالقی خاطرنشان کرد: هدف امام راحل(ره)، تشکیل جمهوری اسلامی بود نه جمهوری لیبرال و دموکرات و امروز افتخار می کنیم که جمهوری اسلامی در کشورمان حکمفرما است.

وی با بیان این‌که تشکیل حکومت اسلامی آرزوی تمام انبیاء و رسولان الهی بوده است، ابراز کرد: در حقیقت فلسفه ارسال پیامبران الهی نیز تشکیل حکومتی بوده که مردم بتواند در آن به برپا کردن قسط و عدل بپردازند و احکام خدا را پیاده کنند.

امام جمعه اهل سنت درمیان با اشاره به این‌که حضرت امام راحل(ره) در یکی از سخنرانی هایشان پیش از 12 فروردین 58، با اشاره به برگزاری رفراندوم برای تعیین سرنوشت مملکت و نوع حکومت، به تبیین و تشریح حکومت جمهوری اسلامی پرداختند، مطرح کرد: بعد از تحقق همه برنامه‌های امام راحل(ره) به مردم ایشان فرمودند که "انقلاب اسلامی نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر" که این نشان از اهمیت این موضوع دارد.

مولوی خالقی در خصوص مردم‌سالاری دینی نیز ابراز کرد: مردم‌سالاری دینی وظیفه‌ای است که جنبه دینی آن مربوط به همه افراد جامعه و جنبه خصوصی آن به طلاب علوم دینی برمی‌گردد.

وی با اشاره به این نکته که مردم سالاری دینی یعنی محوریت با دین مداری است و این همان خواسته مردم در شعارهایشان بود که عمل به مبانی دین و شریعت خواست آنها بود، یادآور شد: مردم‌سالاری دینی یکی از دستاوردهای مهم و در رأس انقلاب اسلامی است.

وی اضافه کرد:در ادامه تشکیل حکومت اسلامی، امروز توجه به خواست و رأی مردم در همه سطوح جامعه از بزرگ‌ترین جایگاه نظام تا یک شهر و روستا نهادینه شده است و این یک افتخار بزرگ است که به خود می‌بالیم.

انتهای گفتگو/

نظرات کاربران