7. فروردين 1398 - 22:08
بیرجندرسا-رئیس جمهور گفت: خسارت دیدگان سیل کمک بلاعوض دریافت می‌کند و پرداخت تسهیلات بلند مدت در برنامه کاری قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر امروز در جمع مردم سیل‌زده روستای کردخیل ساری، اظهار کرد: بسیار خوشحالم خداوند به من توفیق داد تا در این لحظات خدمت شما مردم وفادار به کشور، دین و نظام‌ برسم.

وی اظهار کرد: برای همگان درد، غم و رنج بود که در آغاز سال جدید در کنار رحمتی که خداوند با بارانش نازل کرد، برای زندگی عده‌ای از هموطنان عزیزمان بواسطه سیل و سیلاب، مشکلاتی پیش آمد.

رئیس جمهور با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا همه این خسارت‌ها و مشکلات با دست پرتلاش مردم و در حد امکان با کمک دولت جبران شود، افزود: به همه آنهایی که مسکن‌شان خسارت دیده، یا شغل، دام و زمین کشاورزی‌شان دچار آسیب شده، حتماً هم کمک بلاعوض می شود و هم وام بلندمدت کم‌بهره خواهیم داد.

روحانی اضافه کرد: دولت با همه توان‌ در کنار و در خدمت مردم است.

وی با بیان اینکه امروز همه مسوولان، نهادها و کمیته‌ها، هلال احمر، امدادگران و نیروهای مسلح در کنار مردم هستند، اظهار کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و مشکلاتی که پیش آمده را رفع کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم ایران در شرایط سختی و مشکلات به فکر هم بوده و همدیگر را یاری می‌‌کنند، گفت: امروز بسیاری از استان‌های کشور بویژه خوزستان درگیر مشکل بارندگی شدید و سیلاب هستند.

روحانی افزود:  باید دست به دست هم دهیم تا از مشکلات عبور کنیم.

به گزارش فارس در جریان سیل اخیر بر اساس اعلام مسوولان استانی تاکنون هزار و 340 میلیارد تومان خسارت به مازندران وارد شده است که 558 میلیارد تومان از این خسارت به بخش دام و طیور،227 میلیارد تومان به معیشت مردم و 477 میلیارد تومان نیز به بخش زیربنایی و تاسیسات وارد شده است.

 همچنین 30 میلیارد تومان خسارت به اصناف روستایی خسارت وارد شد که در مجموع قریب 1340 میلیارد تومان است.

بیش از 6 هزار واحد مسکونی در اثر سیل و بارش شدید باران و برف در استان مازندران خسارت دیده‌اند.

در اثر وقوع سیل و بارش شدید باران پنج نفر در استان مازندران جان باختند.

اقدامات گروه‌های جهادی و مردم برای خروج بحران و عادی سازی زندگی مردم در روستاهای سیل زده ادامه دارد.

نظرات کاربران