28. اسفند 1397 - 20:29
شفیعی
بیرجندرسا-فرماندار خوسف گفت: بالغ بر 5 مجتمع فولاد در خوسف پیش بینی شدهکه در مجموع برای یک هزار نفر اشتغال ایجاد می کند اما در حال حاضر واحد کٌک به تازگی فعال شده که 100 نفر نیرو دارد که سرمایه گذاران همه چینی هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمد شفیعی مقدم فرماندار خوسف امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان خوسف تلاش شده از تمام مکانات و ظرفیت های شهرستان استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه در این ستاد هفت کمیته تشکیل شده است، افزود: از ابتدای نوروز تا پایان تعطیلات برنامه هایی داریم و تقویمی تهییه شده و روزانه جشن نوروزگاه در مناطق مختلف شهرستان برگزار می شود.

فرماندار خوسف بیان داشت: با توجه به اینکه مردم معتقدند شروع سال در اماکن مذهبی صورت بگیرد، مراسم تحویل سال نو هرساله در مزار روستای نصرآباد با حضور مردم برگزار می شود.

شفیعی اعلام کرد: سوم فروردین در منطقه گیمنج ماژان برنامه ای برگزار می شود که قدمت 100 ساله دارد و همراه است با بازی های بومی محلی که چند سالی است جشنواره ای در این زمینه برگزار می شود.

وی با بیان اینکه هفتم فروردین همایش پیاده روی خانوادگی در روستای هدف گردشگری آرک خواهد بود، گفت: در روز 9 فروردین جشنواره فرهنگی ورزشی در کویر روستای دق اکبرآباد خواهد بود که جاذبه های خوبی دارد .

فرماندار خوسف ادامه داد: 11 فروردین در روستای هدف گردشگری خور که در چند ساله اخیر مبلغی حدود 2 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است جشنواره فرهنگی ورزشی برگزار می شود و نیز در روز 13 فروردین مجتمع گردشگری و گیاهان دارویی فاطمیه نصرآباد که سرمایه گذاری کلان20 میلیارد تومانی انجام شده با برگزاری جشنواره معرفی می شود.

شفیعی با اشاره به اینکه با عبور از منطقه ای در وسط کویر به منطقه ای می رسیم به نام جنگل نخاب که از آن به عنوان بهشت کویر نام می برند، اظهار داشت: در روزهای 14 و 15 فروردین تور گردشگری خانوادگی در این منطقه پیشبینی شده است.

وی اعلام کرد: در خصوص گردشگری سلامت، مجموعه آب گرم لوت و آب ترش شهرستانک ظرفیت خوبی دارد که بعد از 17 سال خشک شدن چشمه، دوباره زنده شده است.

فرماندار خوسف در ادامه با اشاره به اینکه خوسف به عنوان شهرستان دهم در بین یازده شهرستان استان مطرح است، گفت: جدای از اعتبارات شهرستانی برای برخی پروژه ها اعتبارات ملی گرفته شده و از اینکه خوسف تبدیل به شهرستان شده اعتبارات اضافه ای ایجاد نشده است.

وجود اشتغال 67 درصد مردم در بخش کشاورزی

شفیعی در خصوص اشتغال عنوان کرد: اگر تلاش کنیم اشتغال موجود را حفظ کنیم خودش یک اشتغال حساب می شود و بیش از 67 درصد جامعه در بخش کشاورزی مشغول هستند که کار در این بخش کار بزرگی است.

وی اضافه کرد: مزارع الگویی و ترویجی یکی از برنامه های ما در شهرستان است که با مساحت های صد متری با کشت های جایگزین در هر روستایی ایجاد شود تا کشاورزان منطقه اموزش ببینند.

وی متذکر شد: در خوسف 14 هزار نفر شتر و بیش از 300 هزار رأس دام سبک و سنگین داریم که باید در بحث تأمین علوفه برنامه ریزی های بیشتری شود.

مراحل پایانی اولین کشتارگاه صنعتی استان

فرماندار خوسف با بیان اینکه 68 واحد مرغداری تخمی و گوشتی در شهرستان فعال است، مطرح کرد: جای یک کشتارگاه طیور خالی است که فعلا در مرحله تسهیلات مانده است و باید بانک ها همکاری بیشتری داشته باشند.

شفیعی گفت: اولین کشتارگاه صنعتی استان که درخصوص شتر و دام پیگیری شده را  امیدواریم سال آینده به نتیحه برسانیم که بالغ بر 20 میلیارد تومان اعتبارات پیش بینی شده و در مراحل آخر است.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر 30 گلخانه فعال در شهرستان است که اکثرا صاحبان مجوز فارغ التحصیل رشته کشاورزی هستند، افزود: بزرگترین شهرک صنعتی استان با 530 هکتار پیش بینی شده است.

طراحی 5 مجتمع فولاد در شهرستان خوسف

فرماندار خوسف مطرح کرد: بالغ بر 5 مجتمع فولادی در این شهرک صنعتی پیش بینی شده است که در مجموع برای یک هزار نفر اشتغال ایجاد می کند اما در حال حاضر واحد کٌک به تازگی فعال شده که 100 نفر نیرو دارد که سرمایه گذاران همه چینی هستند.

وی افزود: در کارخانه چدن تأمین مواد اولیه و سوخت با مشکل مواجه بود و با توجه به اینکه سوخت گاز تامین نشده فعلا کارخانه به سمت کُک رفته است و با کک کار می کند.

شفیعی ادامه داد: صنایع نساجی از دیگر ظرفیت هاست که مجوزش صادر شده و از مرحله نخ ریسی تا تولید لباس در این کارخانه پیش بینی شده که 4 هزار نفر اشتغال مستقیم دارد و باید از صندوق توسعه ملی اعتبارات تخصیص یابد.

وی با اعلام اینکه سال آینده کلنگ زنی معدن طلای کودکان را خواهیم داشت، گفت: معدن طلای بعدی که مشکل برق دارد معدن طلای شادان است و در سال آینده فاز اول آن راه می افتد.

فرماندار خوسف در خصوص مجتمع گردشگری گواک و بازارچه صنایع دستی آن بیان داشت: سرمایه گذاری صفر تا صد بازارچه صنایع دستی گواک از بخش خصوصی است  و دولت یک ریال سرمایه گذاری نکرده اما کمک های تجهیزاتی شده است.

بهره برداری بیمارستان خوسف تا پایان سال 99

شفیعی با بیان اینکه بیمارستان، استخر و مجتمع فرهنگی و هنری سه پروژه شاخص این شهرستان بوده است، یادآور شد: بیمارستان سال گذشته در ردیف ملی در بودجه گنجانده شد و بالغ بر 14 میلیارد تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی برای آن اعتبار پیش بینی شده که اکنون در حال تجهیز کارگاه است و امیدواریم تا پایان سال 99 به بهره برداری برسد.

وی اضافه کرد: احداث مجتمع فرهنگی و هنری از دهه 80 شروع شده و ناتمام بود که به اداره کل نوسازی مدارس واگذار شده است و همچنین پروژه شاخص دیگر استخر شهرستان بود که با حمایت بنیاد جانبازان دهه فجر سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

انتهای پیام/م

نظرات کاربران