28. اسفند 1397 - 17:54
بیرجندرسا-بارش پراکنده برف و باران گاهی با رعد و برق برای امروز و امشب در شمال شرق استان قابل پیش بینی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل ازز خبرگزاری صدا وسیما، کارشناس هواشناسی استان گفت: با توجه به الگوی نقشه های پیش یابی و فعالیت جریانات ناپایدار ضعیف در تراز میانی جو استان برای امروز افزایش ابر و در ساعات بعدازظهر و شب بارش پراکنده باران و برف گاهی با رعد و برق برای نواحی شمال شرق استان پیش بینی می شود.

خانم لطفی با بیان اینکه بارشها برای شهرهای زیرکوه، درمیان، قاین، سربیشه و تاحدودی بیرجند، سرایان و فردوس پیش بینی شده، افزود: فردا در منطقه افزایش موقت ابر و برای  روز 5 شنبه با نفوذ امواج ناپایدار به جو  ضمن افزایش ابر، وزش باد شدید همراه با گردو خاک، رگبار و رعدو برق در مناطق کوهپایه ای احتمال بارش تگرگ  قابل پیش بینی است.

وی گفت: فردا دما به طور نسبی در منطقه افزایش می یابد.

کارشناس هواشناسی استان بیشترین بارش ثبت شده شب گذشته را در قاین با 7.2 میلیمتر اعلام کرد و افزود: دراین مدت در فتح آباد فردوس 5.2 میلیمتر،  انارستانک 5میلیمتر، باغستان 3، مهوید 3.5، معدن قلعه 3، سرند دیهوک و عشق آباد یک میلیمتر، کلشانه 2 و کریمو 1.5، فردوس 1.4، طاهر آباد 0.6 و سرایان 0.1 میلیمتر و  طبس مقدار ناچیزی باران باریده است.

در شبانه روز گذشته سربیشه با حداقل دمای یک درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و نهبندان با حداکثر دمای 20 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهرهای استان بودند.

تغییرات دمای مرکز استان در این مدت بین 1 و 13 درجه سانتیگراد بود که پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند با یک درجه افزایش به 14 درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.

نظرات کاربران