28. اسفند 1397 - 17:51
مدیر موسسه فرهنگی قرآن و عترت نور هدایت خراسان جنوبی:
طرح تربیتی آموزشی آیات رویش در خراسان جنوبی اجرا می شود
بیرجندرسا-مدیر موسسه فرهنگی قرآن و عترت نور هدایت خراسان جنوبی گفت: دوره تربیتی آموزشی آیات رویش در مناطق محروم، برای اولین بار در خراسان جنوبی اجرا می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر،سیده زهرا موسوی با اشاره به آغاز طرح تربیتی آموزشی آیات رویش در استان بیان کرد: این طرح با هدف تربیت قرآنی کودکان و نوجوانان ۹ تا ۱۲ ساله در مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نور هدایت خراسان جنوبی و با حضور ۶۰ نفر از نوجوانان دختر و پسر آغاز شد.

وی ادامه داد: روش تربیتی آیات رویش برگرفته از معیارهای اخلاق فردی و اجتماعی در آموزه‌های قرآن کریم و سیره ائمه اطهار (علیهم السلام) است.

موسوی اظهار کرد: در این طرح قرآنی تلاش می‌شود که فرصت لازم برای افراد جامعه به خصوص کودکان و نوجوانان در زمینه شناخت کاربردی الگوهای تربیت قرآنی، آشنایی با معیارهای اخلاقی فردی و اجتماعی قرآن کریم، توسل و تمسک به آموزه‌های دینی در رفتارهای اجتماعی و به طور کلی توانمندسازی فکری و فرهنگی و اجتماعی نوجوانان و کودکان جامعه بر اساس الگوهای تربیتی قرآن کریم ایجاد شود.

مدیر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نور هدایت خراسان جنوبی گفت: طرح آیات رویش در مدت چهار سال و در هر سال سه ترم آموزشی برگزار خواهد شد و هر ترم چهار ماه و ۳۲ ساعت آموزشی پیش بینی شده است.

وی افزود: با توجه به رویکرد تربیت قرآنی دوره‌های آیات رویش، قبل از شروع طرح و در دی ماه ۹۷، مربیان این طرح از سراسر کشور در دوره پنج روزه تخصصی آموزشی با حضور اساتید برجسته قرآنی و تربیت دینی کشور در شهر مقدس قم شرکت و تائیدیه تدریس دریافت کرده‌اند.

موسوی اظهار کرد: روند دوره با شیب تغییر تدریجی آموزش به تربیت طراحی شده است و همزمان با آموزش فعالیت‌های فرهنگی تربیتی اجرا خواهد شد.

نظرات کاربران