28. اسفند 1397 - 17:40
بیرجندرسا- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند و درمیان گفت: مراسم لحظه تحویل سال نو طبق سال های گذشته در امامزادگان باقریه بیرجند با حضور باشکوه مردم برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا،حجت‌الاسلام اسماعیل مختاری اظهار داشت: امسال طرح آرامش بهاری در هشت بقعه متبرکه شهرستان بیرجند و درمیان برگزار می‌شود.

وی هدف از اجرای طرح آرامش بهاری را خدمت‌ رسانی مطلوب به زائران و مسافران نوروزی عنوان کرد و افزود: تقویت باور‌های دینی و مذهبی، ارتقای سطح دینی زائران و همچنین تبدیل بقاع متبرکه به قطب‌های فرهنگی کشور از دیگر اهداف اجرای این طرح است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند و درمیان با اشاره به برگزاری مراسم محوری لحظه تحویل سال در آستان مقدس امامزادگان باقریه بیرجند بیان کرد: امسال همانند سال‌های گذشته برنامه ویژه تحویل سال با حال و هوای خاص برای دوستداران و ارادتمندان اهل‌بیت(ع) در امامزادگان باقریه بیرجند برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه مراسم تحویل سال از ساعت 23:30 دقیقه آغاز و تا ساعت 2 بامداد ادامه دارد، اضافه کرد: قرائت قرآن، دعای لحظه تحویل سال نو، صلوات خاصه امام رضا(ع) و پخش زنده پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی از جمله برنامه‌‎هایی است که در لحظه تحویل سال نو و در قالب طرح آرامش بهاری اجرا می‌شود.
وی برپایی خیمه‌های معرفت را یکی از برنامه‌های ویژه طرح آرامش بهاری ذکر کرد و افزود: امسال نیز خیمه‌های معرفت همانند سال‌های گذشته با برنامه‌های ویژه از جمله مشاوره خانواده، کودک و نوجوان، مشاوره دینی و اعتقادی، تبلیغ چندرسانه ‌ای، غرفه نقاشی، قرآن بخوان جایزه بگیر در سه بقعه شهرستان بیرجند و درمیان برپا می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بیرجند و درمیان استقبال مردم از طرح آرامش بهاری در سال های گذشته را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: سالانه هزاران نفر در راستای طرح آرامش بهاری در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان بیرجند و درمیان حضور پیدا می‌کنند که پیش‌بینی می‌شود امسال مسافران نوروزی از این طرح نسبت به گذشته استقبال چشمگیری داشته باشند.
16 بقعه متبرکه در شهرستان های بیرجند و درمیان وجود دارد.

نظرات کاربران